Czytasz
Lato w Plenerze nie odpuszcza: młoda gwardia polskiego rapu i gitarowy sznyt

Lato w Plenerze nie odpuszcza: młoda gwardia polskiego rapu i gitarowy sznyt

Na kolejne ogłoszenie Lata w Plenerze nie trzeba było długo czekać. Na wakacyjnych koncertach możemy spodziewać się mistrza trapollo i klasyków polskiego rocka lat 90.

Lato w Plenerze nie przestaje zasypywać nas koncertowymi newsami. Do tego rusza ze specjalną, poznańską odsłoną – Latem na Frytlu. Wakacje 2021 zdecydowanie zdominuje rap, chociaż fani ROCKOWEGO PAZURA też nie będą mieli na co narzekać.

Żabson

W ramach Lata w Plenerze we Wrocławiu usłyszymy słynnego pioniera trapollo. Oczywiście mowa o Żabsonie. Na scenie prawie od 6 lat cały czas modyfikuje oblicze polskiego rapu, wykorzystując coraz bardziej popowe, chwytliwe melodie. Niedawno nagrał feata z alyoną alyoną, czyli Alyonaą Olehivną Savranenko – ukraińską raperką, która zadebiutowała w 2019 roku. To nie koniec międzynarodowych kolaboracji – kawałek Żabsona OBOK wyprodukował Vladimir Cauchemar – mający na swoim koncie współpracę z samym 6ix9ine przedstawiciel labelu Ed Banger. Utwór sam Żabson nazwał „radiówką” i trzeba przyznać, że przy OBOK pobujać może się absolutnie każdy. Może w tym tkwi właśnie geniusz rapera? Już teraz jednak artysta zapowiada mocniejsze hardcorowe produkcje z Cauchemar’em. Nie możemy się doczekać!


Rapowe lato w plenerze: Guzior, Żabson, Reto, Słoń, Kabe

No proszę, szykujemy się na prawdziwe święto rapu. Lato w Plenerze zdecydowanie zdominuje młoda gwardia polskiego hip-hopu. W pierwszym ogłoszeniu królowali „starzy wyjadacze” – związany z labelem Takie Rzeczy – KęKę i współtwórca kolektywu DIIL Gang oraz trio Syntetyczna Mafia – Paluch. Teraz line-up zasilą reprezentanci nowej fali. Na jednej scenie zobaczymy Żabsona, ReTo, Kabe, Słonia i Guziora. Panowie zagrają na gdańskiej Scenie S1 już 30 lipca.

Illusion

Sprawdź też

Ale nie samym rapem człowiek żyje… Fanom gitarowego grania tego zespołu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Formacja z Gdańska eksploruje rockowe brzmienia już od początku lat 90. Illusion rozstało się ze sceną ok. 1999 roku by powrócić z nowym wydawnictwem 13 lat później. Drugi koncertowy album grupy – Live – był zaledwie przedsmakiem przed nowym materiałem z wydanej w 2014 roku płyty Opowieści. Materiał z najnowszego albumu Anhedonia będziemy mogli usłyszeć w katowickim P23 już w te wakacje.

Bilety na wydarzenia złapiecie od 19.04 tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone