Czytasz
Lato w Plenerze nie odpuszcza: młoda gwardia polskiego rapu i gitarowy sznyt

Lato w Plenerze nie odpuszcza: młoda gwardia polskiego rapu i gitarowy sznyt

Na kolejne ogłoszenie Lata w Plenerze nie trzeba było długo czekać. Na wakacyjnych koncertach możemy spodziewać się mistrza trapollo i klasyków polskiego rocka lat 90.

Lato w Plenerze nie przestaje zasypywać nas koncertowymi newsami. Do tego rusza ze specjalną, poznańską odsłoną – Latem na Frytlu. Wakacje 2021 zdecydowanie zdominuje rap, chociaż fani ROCKOWEGO PAZURA też nie będą mieli na co narzekać.

Żabson

W ramach Lata w Plenerze we Wrocławiu usłyszymy słynnego pioniera trapollo. Oczywiście mowa o Żabsonie. Na scenie prawie od 6 lat cały czas modyfikuje oblicze polskiego rapu, wykorzystując coraz bardziej popowe, chwytliwe melodie. Niedawno nagrał feata z alyoną alyoną, czyli Alyonaą Olehivną Savranenko – ukraińską raperką, która zadebiutowała w 2019 roku. To nie koniec międzynarodowych kolaboracji – kawałek Żabsona OBOK wyprodukował Vladimir Cauchemar – mający na swoim koncie współpracę z samym 6ix9ine przedstawiciel labelu Ed Banger. Utwór sam Żabson nazwał “radiówką” i trzeba przyznać, że przy OBOK pobujać może się absolutnie każdy. Może w tym tkwi właśnie geniusz rapera? Już teraz jednak artysta zapowiada mocniejsze hardcorowe produkcje z Cauchemar’em. Nie możemy się doczekać!


Rapowe lato w plenerze: Guzior, Żabson, Reto, Słoń, Kabe

No proszę, szykujemy się na prawdziwe święto rapu. Lato w Plenerze zdecydowanie zdominuje młoda gwardia polskiego hip-hopu. W pierwszym ogłoszeniu królowali “starzy wyjadacze” – związany z labelem Takie Rzeczy – KęKę i współtwórca kolektywu DIIL Gang oraz trio Syntetyczna Mafia – Paluch. Teraz line-up zasilą reprezentanci nowej fali. Na jednej scenie zobaczymy Żabsona, ReTo, Kabe, Słonia i Guziora. Panowie zagrają na gdańskiej Scenie S1 już 30 lipca.

Illusion

Sprawdź też
Kanye West Oskarżony

Ale nie samym rapem człowiek żyje… Fanom gitarowego grania tego zespołu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Formacja z Gdańska eksploruje rockowe brzmienia już od początku lat 90. Illusion rozstało się ze sceną ok. 1999 roku by powrócić z nowym wydawnictwem 13 lat później. Drugi koncertowy album grupy – Live – był zaledwie przedsmakiem przed nowym materiałem z wydanej w 2014 roku płyty Opowieści. Materiał z najnowszego albumu Anhedonia będziemy mogli usłyszeć w katowickim P23 już w te wakacje.

Bilety na wydarzenia złapiecie od 19.04 tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone