Czytasz
Dawajcie na plażę! Powraca Lech Polish Hip-Hop Festival

Dawajcie na plażę! Powraca Lech Polish Hip-Hop Festival

Lech Polish Hip-Hop Festival

Lech Polish Hip-Hop Festival to wydarzenie, którego nie może pominąć żadna osoba zasłuchująca się w polskim rapie. Wiemy już, kiedy Płock znowu ugości nas i was!

Czas planować wakacje

W takich chwilach aż chciałoby się zapytać: kiedy to zleciało? W 2013 roku, gdy Lech Polish Hip-Hop Festival miał swoją pierwszą edycję, kariery Quebonafide i PRO8L3MU dopiero nabierały rozpędu, a Taco Hemingway nie był jeszcze znany nikomu, kto nie grzebał głęboko w polskim podziemiu rapowym. 10 lat to w rymach i bitach cała wieczność, a inicjatywa będąca dumą Płocka wciąż elektryzuje słuchaczy jak kraj długi i szeroki.

Pełna sukcesów dekada skłoniła szefostwo festiwalu nie tylko do czegoś oczywistego, czyli ogłoszenia kolejnej edycji, ale również wprowadzenia kilku zmian. Mamy więc nową identyfikację graficzną, no i przede wszystkim zmianę terminu. Dotąd kojarzone z sierpniowymi nocami wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8 lipca na płockiej plaży i będzie wzbogacone o nowe strefy, bardziej rozbudowaną infrastrukturę i dodatkową przestrzeń pod względem czysto terenowym. Jakby tego było mało, festiwal zostanie połączony z Lech Polish Hip-Hop Music Awards, czyli rozdaniem nagród dla twórców branży rapowej.

Jak będzie wyglądać gala – tego powinniśmy dowiedzieć się już niebawem. Teraz możemy za to powiedzieć, że najważniejsi wolnostylowcy znowu pojawią się nad Wisłą, by stoczyć pojedynki w ramach Płockiej Bitwy Freestylowej. Tak się celebruje hip-hop!

Sprawdź też
Cardi B Baby Shark

Czechy w Polsce

Nie wiecie, o co chodzi? Już wam tłumaczymy. Przez lata Lech Polish Hip-Hop Festival dorobił się miana następcy kultowego w środowisku fanów i nieobecnego przez ostatnie sezony Hip Hop Kempa, który odbywał się w czeskim mieście Hradec Kralove. Stało się tak za sprawą jedynej w swoim rodzaju atmosfery. Składa się na nią bawienie się na koncertach w urokliwych okolicznościach przyrody, bo na nadwiślańskiej plaży, a także niepowtarzalny klimat pola namiotowego, gdzie hip-hopowa zajawka gęsto kipi. Jeśli chcecie się o tym przekonać, koniecznie kliknijcie w link, który znajdziecie poniżej.

Bilety na Lech Polish Hip-Hop Festival 2023 znajdziecie tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone