Czytasz
Letnisko poleci wysoko. Line-up cyklu robi duże wrażenie!

Letnisko poleci wysoko. Line-up cyklu robi duże wrażenie!

Letnisko

Jeśli szukacie ciekawych koncertów topowych artystek i artystów popowych, alternatywnych i rapowych, to koniecznie wpadajcie na łódzkie Letnisko.

Po raz trzeci sztuka

Czasem mówi się: do trzech razy sztuka. To stwierdzenie nie pasuje jednak do sytuacji, w której znajduje się Letnisko, odbywające się w łódzkim Księżym Młynie. To przedsięwzięcie nie musi próbować zyskać uwagę i jeszcze dowieźć poziom artystyczny. Od dwóch edycji radzi sobie naprawdę dobrze, więc możemy w ciemno obstawiać, że i tym razem uczestnicy przeżyją niezapomniane chwile za sprawą różnorodnych brzmień.

Nim się tak jednak stanie – przypomnijmy, co działo się w zeszłym roku. Wielkie granie rozpoczęło się od legendarnego zespołu z Łodzi, czyli Cool Kids of Death. Potem mieliśmy do czynienia z przeglądem polskiej alternatywy, gdyż na scenie zagościli: grupa Bokka, Król i Mikromusic. Różne światy zostały zaś połączone dzięki Igo. Nie zabrakło również miejsca na dwa odcienie polskiego rapu w postaci występów Zdechłego Osy i Tymka. Wisienką na torcie był za to gig Happysadu.

Bilety na Letnisko znajdziecie w tym miejscu!

Kto wystąpi w Łodzi?

Największa sensacja polskiego hip-hopu ostatnich lat. W taki sposób zapowiedziano osobę, która zainauguruje tegoroczną edycję Letniska. Mowa o Szczylu, który pojawi się 1 lipca w Łodzi wraz z zespołem. Po nim scenę przejmą cenione wokalistki.

Na pierwszy ogień pójdzie Julia Wieniawa (8 lipca), potem fani będą mogli zobaczyć występy Brodki (15 lipca), Mery Spolsky (21 lipca) oraz Darii ze Śląska (5 sierpnia), z którą całkiem niedawno rozmawialiśmy. Jeśli chcecie lepiej ją poznać, to zapraszamy was tutaj.

Sprawdź też
tantiemy

W planach są przewidziane również dwa koncerty duetów. Najpierw, bo 12 sierpnia, zaprezentują się Lena Osińska i Steez z projektem LXS (o szczegółach jego powstania opowiedzieli nam w tym miejscu), później (26 sierpnia) swoje możliwości pokażą Kuba Karaś i Piotr Rogucki. Pomiędzy tymi wydarzeniami zagra też Kinny Zimmer (19 sierpnia). Bilety znajdziecie oczywiście u nas!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone