Czytasz
Świat się budzi? Porozmawiamy o tym na panelu Levi’s Doc Talks x Poptown.eu

Świat się budzi? Porozmawiamy o tym na panelu Levi’s Doc Talks x Poptown.eu

Czy powstrzymamy kryzys klimatyczny? Czy zdążymy się obudzić, zanim będzie za późno?

To pytania, które zadaje sobie wiele z nas – w duchu, rozmowach, czy na protestach. Najszerzej do świadomości społecznej trafił głos młodej aktywistki ze Szwecji – Grety Thunberg. To właśnie film o jej życiu, “Jestem Greta”, otwiera tegoroczną edycję Millenium Docs Against Gravity. Greta nie jest jednak wyjątkiem – ramię w ramię z nią stoją młodzi aktywiści z całego świata, którzy, widząc nieporadność i ignorancję starszych pokoleń, sami postanowili wziąć sprawy w swoje ręcę i zawalczyć o własną przyszłość oraz naszą planetę. Kilkoro z nich poznamy w dokumencie “Drogie dzieci przyszłości”. To tylko dwie z wielu festiwalowych propozycji filmowych, które dotykają tematyki kryzysu klimatycznego. Resztę znajdziecie tutaj.


Na Millenium Docs Against Gravity głosy aktywistów i aktywistek wybrzmią nie tylko podczas seansów. W dniach 4 i 5 września odbędzie się specjalny panel przygotowany przez redakcję Poptown.eu oraz markę Levi’s.


O czym porozmawiamy?


Mieście i muzyce – oczywiście w kontekście zmian klimatycznych.

Pierwsza rozmowa, którą odbędzie się 4 września o godz. 18 w auli Kinoteki, to próba odpowiedzi na pytanie ,,jak sprawić, by miasta były lepiej przygotowane na kryzys klimatyczny?” Posłuchamy, co do powiedzenia w tym temacie mają Marta Żakowska oraz Wojciech Szymalski

Dzień później, o tej samej godzinie i w tym samym miejscu, zastanowimy się nad tym, czy możliwe są ekologiczne koncerty i “zielona” konsumpcja muzyki. Swoje opinie i przemyślenia przedstawią dziennikarz muzyczny Cyryl Rozwadowski oraz Jagna Niedzielska związana z festiwalem Audioriver.


Oba panele poprowadzi Ola Korytkowska. Wstęp wolny!

Więcej o panelu Levi’s Doc Talks x Poptown.eu dowiecie się tu

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone