Czytasz
Majówka z dzieckiem w Warszawie – co robić wiosną w mieście?

Majówka z dzieckiem w Warszawie – co robić wiosną w mieście?

majówka z dzieckiem

Weronika Lewandowska (29 l.) i jej syn Feliks (21 m.), autorzy znanego i lubianego cyklu Dzieckomiasto, polecają najciekawsze atrakcje dla dzieci (i rodziców!) na majówkę w Warszawie.

Nie wiem jak Wy, ale osobiście bardzo lubię zostawać na majówkę w mieście. Pół-wolny zawód pozwala mi wybrać inny moment na wyjazd, a w długi weekend zostać w prawie pustej stolicy i chłonąć jej spokojną atmosferę. Jeżeli Wy również planujecie spędzić ten czas w Warszawie, polecam Wam następujące atrakcje. Majówka z dzieckiem w mieście może być ekscytująca!

Majówka z dzieckiem w Warszawie? Jeszcze jak!

Sobota 30.04 | Kawiarnia Nutka

majówka z dzieckiem

Czym byłoby zestawienie TOP 5 bez polecenia kawiarni przyjaznej dzieciom i rodzicom? Nie wiem czym, ale wolę nie ryzykować i tym razem polecam kawiarnię Nutka na Woli, gdzie oprócz bawialni w stylu Montessori znajdziecie instrumenty, na których mogą grać wszyscy chętni, niezależnie od wieku. W sobotę o 15:30 w Nutce będą się odbywać zajęcia dla przedszkolaków pod tytułem “Fabryka Cudaków” polegające na tworzeniu dzieł sztuki z przedmiotów z recyklingu.

Niedziela 1.05 | Centrum Nauki Kopernik

majówka w warszawie

Niedziela to idealny czas na kino, ale co gdyby zamiast do Multiplexu pójść do Centrum Nauki Kopernik? W tamtejszym Planetarium codziennie, od rana do wieczora trwają projekcje filmów o naukowej tematyce, które są dopasowane do różnego wieku odbiorców. Znajdziecie coś zarówno dla trzylatków, jak i dla piętnastolatków. Prędkość światła, życie codzienne astronautów, czy tajemnice układu słonecznego na wesoło – nic tylko oglądać!

Poniedziałek 2.05 | Łazienki Królewskie

majówka z dzieckiem
Majówka z dzieckiem w Warszawie

Wraca temat Łazienek Królewskich, ale nie bez powodu, ponieważ od poniedziałku, przez tydzień, wszystkie obiekty zespołu parkowo-pałacowego będzie można zwiedzać za darmo. Oprócz Pałacu na Wyspie swoje podwoje za równe 0 złotych otworzy także Stara Oranżeria, Pałac Myślewiecki, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa z fascynującą ekspozycją dla wszystkich małych i dużych koniar, a także Biały Domek – mój ulubiony, istny cukiereczek, często pomijany przez zwiedzających. Łazienki Królewskie są wspaniałym kierunkiem dla rodziców i dzieci w każdym wieku – na lekcję historii, lub na spanko w wózku pod krzewem azalii.

Wtorek 3.05 | Statek Zefir

majówka w warszawie

Majówka to także start działania Warszawskich Linii Turystycznych. Najciekawszą według mnie propozycją w tym temacie jest prawdziwa wyprawa statkiem Zefir, który wypływa z przystani na Żeraniu i kanałem oraz przez Zalew Zegrzyński dopływa do Serocka. Tam jest przewidziany dwugodzinny odpoczynek na lądzia, a następnie powrót do Warszawy. Na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami. Podróż rozpoczyna się o godz. 9.00, a powrót do Warszawy jest planowany ok. godz. 18.00.

Sprawdź też

Środa 4.05 | Spacerek po parku

majówka z dzieckiem w warszawie
Majówka z dzieckiem w Warszawie

W ostatni dzień majówki najlepiej byłoby odpocząć po tych wszystkich wrażeniach poprzednich dni – polecam niezobowiązujące wyjście do parku, piknik i podziwianie rozkwitającej przyrody. Ze starszakiem można rozpocząć prowadzenie zielnika, młodszemu zaś pokazać z bliska dzikie wiosenne kwiaty, których pełno w tym roku w Warszawie.

DZIECKOMIASTO – jedyny taki przewodnik

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone