Czytasz
Mamy nowy PRO8L3M. Jubileuszowa płyta już w sieci!

Mamy nowy PRO8L3M. Jubileuszowa płyta już w sieci!

PRO8L3M nicea SnowFest

Mamy to. Po wielomiesięcznych zapowiedziach i sporym hajpie PRO8L3M finalnie dropnął nowy krążek. Jak brzmi?

PRO8L3M to najbardziej oczekiwana premiera roku?

Oj, długo czekaliśmy na tę premierę. PRO8L3M teasował jubileuszową płytę od miesięcy, bo tajemnicze wzmianki o projekcie nazwanym PROXL3M pojawiły się już w lutym. Niedługo później dostaliśmy pierwsze konkretne informacje, a do sieci trafiło krótkie promo krążka, gdzie Oskar i Steez zabrali nas w sentymentalną podróż przez najważniejsze momenty w ich karierze. Przypomnieliśmy sobie wydarzenia, jakie ukształtowały Polskę przez ostatnią dekadę, ci uważniejsi zauważyli pewnie sporo nawiązań do wcześniejszych klipów duetu.

Premierowy singiel dostaliśmy dopiero we wrześniu. Nicea to wycieczka po gęstej atmosferze nocnego światka, podbijanego przez warszawskiego dilera, w którego wcielił się Andrzej Chyra. Obsmarowaliśmy z góry na dół instagramowych raperów i pseudo gangsterów, ale zmieniliśmy nieco front, gdy w Mayday okazało się, że Andrzej wcale nie jest takim twardym bossem, jak się wydawało. Żeby zaostrzyć apetyt przed premierą, znienacka wylądował utwór False Flag, gdzie stawiając przed nami przekrój mniej lub bardziej prawdopodobnych teorii spiskowych PRO8L3M pytał: w co wierzysz?

To nie jest zwykła płyta

Można oficjalnie świętować – PROXL3M wreszcie trafił do streamingu. Na albumie znajdziecie ponad 20 tracków, będących podsumowaniem 10-lecia działalności zespołu. – To koncept album o przewrotnym charakterze, na którym duet pozwala sobie na zabawę dotychczasową konwencją, zarówno lirycznie, jak i muzycznie – czytaliśmy w zapowiedziach prasowych, a teraz w końcu możemy ten koncept odkrywać. Podróżując przez krążek, nie będziemy szli sami – towarzyszyć nam będzie coraz bardziej zrezygnowany Andrzej.

Wydanie płyty to jedno, ale przy okazji premiery, Oskar i Steez przygotowali kilka niespodzianek. Dla fanów wrażeń w realu Panowie uruchomili specjalną wystawę poświęconą historii powstania PRO8L3MU. W muzeum czeka na Was sala odsłuchowa z 270-stopniowym ekranem, unikatowe przedmioty i rekwizyty, które odegrały ważną rolę w karierze grupy i przygotowany we współpracy ze Spotify audioprzewodnik. Chociaż jubileuszowe wydawnictwo jest już dostępne, to właśnie w muzealnej przestrzeni wybrani szczęśliwcy mieli okazję posłuchać go przedpremierowo. Wystawa PROXL3M EXPERI3NCE potrwa do 4 grudnia.

Sprawdź też
Young Igi Ekskluzywny Głód

Jeśli chcielibyście posłuchać nowego materiału na żywo, przypominamy o koncertach, na jakie PRO8L3M wybierze się w grudniu. Trasa PROXL3M TOUR wystartuje w Łodzi, aby potem przenieść się do Poznania, Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Bydgoszczy, Rzeszowa, Krakowa i Katowic. Dobra informacja jest taka, że obejmie ona nie tylko największe polskie miasta, ale zawita również za granicę. Oslo, Dordrecht, Dublin i Londyn – szykujcie się na rozpierdol.

Mes o Alkopoligamii: Zapiskach Typa: seks przejmował od alkoholu rolę rozluźniacza [WYWIAD]

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone