Czytasz
Mata, autor głośnej “Patointeligencji”, wyruszy w wiosenną trasę

Mata, autor głośnej “Patointeligencji”, wyruszy w wiosenną trasę

Mata Patointeligencja Going. bilety trasa SBM Label

11 grudnia 2019 – tego dnia Mata wypuścił do sieci numer Patointeligencja, któremu towarzyszył dość wymowny klip. Wszyscy obeznani w rapowym świecie doskonale wiedzą, co wydarzyło się potem.

Prawie 10 mln wyświetleń w serwisie YouTube i obecność największych ogólnopolskich mediach. Nie tylko muzycznych, nie tylko kulturalnych, ale i informacyjnych czy publicystycznych. Za sprawą “Patointeligencji”, Mata pojawił się na ustach niemalże wszystkich.

I tak, o “Patointeligencji” zostało już napisane wszystko, w większości były to mocno naciągane artykuły, blurby czy wypowiedzi, a wynikało to głównie z nieznajomości rapowego środowiska czy społecznego kontekstu. Swojego kamyczka do tego barwnego ogródka dokładać już nie będziemy, ale mamy za to konkretne info – podopieczny SBM Label wyruszy w trasę koncertową promującą zbliżający się album “100 dni do matury”. Co więcej – u nas dostaniecie bilety na wszystkie koncerty!

czytaj dalej: 7 zagranicznych rapowych albumów, które zrobiły nam 2019 rok

Debiutancki longplay 19-letniego rapera ukaże się na początku przyszłego roku w wytwórni SB Maffija – w tej samej, w której wydają m.in. Bedoes, Lanek, Solar, White 2115 czy Jan-rapowanie. Zanim jeszcze Mata ruszy w trasę, będziecie mogli go złapać na czwartej edycji SB FFEstivalu, który odbędzie sie na Torwarze. A potem to już tylko “100 dni do matury”.

Sprawdź też
Mata na dożynkach prezes

Mata wystąpi w największych polskich miastach, m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku czy Katowicach. Trasa rozpocznie się 14 lutego w Rzeszowie i zakończy 4 kwietnia w stołecznej Proximie. W koncertowej setliście z pewnością nie zabraknie największego hitu rapera, pojawią się również “Schodki”, “Mata Montana” czy “Biblioteka Trap”, jak i nowe, premierowe utwory z debiutanckiego albumu. Czekamy mocno!

Bilety na trasę promującą “100 dni do matury” dostępne są w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone