Czytasz
Prezentowe szaleństwo, festiwalowe tańce i wiosenne trasy – jak minął nam kolejny tydzień?

Prezentowe szaleństwo, festiwalowe tańce i wiosenne trasy – jak minął nam kolejny tydzień?

Shortparis Instytut techno Fest Festival bilety Going.

Zanim udamy się na świąteczną przerwę i zapadniemy w gastro śpiączkę serwujemy Wam kolejny szybki przelot przez mijający tydzień.

Topowe ogłoszenia, wypełniające się festiwalowe line-upy, zaskakujące i zapadające w pamięć teledyski oraz wydarzenia, które trzeba zaliczyć w weekend. Enjoy!

Najważniejsze koncertowe ogłoszenia

Ostatni przedświąteczny tydzień obfitował w całkiem smaczne ogłoszeniowe kąski. Na naszym rodzimym podwórku – wiosenna, obszerna trasa Pożegnanie z niemożliwym duetu Kwiat Jabłoni oraz druga część Bigotka Tour od Mery Spolsky. Dla entuzjastów polskiej alternatywy jak znalazł.

Jeśli chodzi o zagraniczne strzały to sporo dobrego otrzymaliśmy od festiwali – konkretnie ogłoszenia od Instytutu i Festu. Pierwsi z nich zapowiedzieli m.in. Amelie Lens, VTSS czy Obscure Shape, a śląski festiwal ogłosił pierwszych artystów Kręgów Tanecznych. Jakich? Motor City Drum Ensemble, Desert Dwellers, Secret Cinema i Maduk to część didżejów, którzy przejmą sceny Smolna, Raban i Astral. Wisienką na torcie elektronicznych prezentów będą dwa bangery – styczniowy set Mall Graba w katowickim P23 oraz końcówka lutego z Body Sushi (Randomer i VTSS) na Jasnej 1. Początek roku zapowiada się pysznie.

Na moment opuszczamy parkiet i sprawdzamy, co słychać u HEALTH i Shortparis. Obie ekipy wpadną w przyszłym roku do Polski i jest to bardzo dobra wiadomość. Czekanko!

Najciekawsze wideoklipy

Tydzień temu pisaliśmy o tym viralowym utworze (i klipie) na P i trochę nie wierzyliśmy w to, co o nim pisali niektórzy rodacy. Anyways, w tym tygodniu wpadło kilka teledysków wartych uwagi. Kolejna zapowiedź nowej płyty od Otsochodzi (“Kevin”), podobnie sprawa ma się z Kozą (“Fioletowa fiolka”), ekipą Ćpaj Stajl (“Młody synek”), Okim (“Ktoś Czeka”) i Tuzzą (“LO’REAL”). Polski rap nie zatrzymuje się ani na chwilę.

Jeśli mielibyśmy wyróżnić kilka zagranicznych wideoklipów to na pewno postawilibyśmy na Kali Uchis, Toro y Moi oraz reżyserską wersję When I Get Home od wspaniałej Solange.

czytaj dalej: 7 zagranicznych rapowych albumów, które zrobiły nam 2019 rok

3 wydarzenia weekendu, na których trzeba być

Sprawdź też
Oki na zawsze małolat

W czwartek 19 grudnia miały miejsce dwa koncerty, które spokojnie mogą pretendować do miana gigów grudnia, a może i roku, jeśli skupimy się na rapowych muzykach (Pezet na Torwarze oraz J.I.D w Proximie). I w zasadzie jeśli chodzi o ten miesiąc, to nie uświadczymy już raczej niczego spektakularnego. Z pewnością warto wpaść w piątek (20 grudnia) na Smolną, gdzie do tańca zaprosi nas Gerd Janson. Warto rozważyć opcję występu Koko Die (znanego m.in. z zespołu Clock Machine) w krakowskim Cyrkach – to również już dzisiaj!

Można też chwilowo odpocząć od muzyczki i wybrać się na pokazy filmowe w słusznej sprawie. Cinema vs Cancer to cykl seansów i spotkań, których celem jest uświadamianie ludzi na temat profilaktyki raka piersi u kobiet. Sobotnia odsłona to krótkometrażowe filmy z festiwalu Sundance. Jesteśmy w tym!

Bilety na powyższe wydarzenia znajdziecie w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone