Czytasz
Mata śni o byciu prezydentem jak Kanye? Mocarne orędzie do narodu

Mata śni o byciu prezydentem jak Kanye? Mocarne orędzie do narodu

mata prezydentem

Miech bez Maty miechem straconym. Raper zapowiada swój start w wyborach prezydenckich i dzieli się strategią dojścia do tego celu.

Mata zaskakiwał nas niejednokrotnie, ale tym razem przeszedł chyba samego siebie. W opublikowanym wczoraj, pięciominutowym orędziu podzielił się kilkoma robiącymi wrażenie celami. Jak zapowiedział, w 2040 roku planuje wystartować w wyborach prezydenckich. Mata prezydentem? W tych czasach wszystko jest możliwe.

Mata zostanie prezydentem?

Mata prezydentem

Już teraz oficjalnie rozpoczynam moją kampanię na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2040 roku. Już teraz, bo młodzi ludzie często przewyższają kompetencjami starszą generację. Podam przykład: ja już teraz znam cztery języki, a Andrzej Duda tylko dwa, z czego jeden wątpliwie.

Nie zabrakło również odważnych postulatów:

Wielu moich przyjaciół, z którymi trzy lata temu pisałem maturę, ma własne firmy, płacą wysokie podatki i tworzą miejsca pracy dla innych, bo mieli odwagę w młodym wieku wybrać własną drogę. Chciałbym to wspierać. Dlatego też z tego miejsca przeznaczam milion złotych na serię startupów, do których o dofinansowanie może się ubiegać każdy poniżej 25. roku życia. Wiem, że to niedużo, ale jeżeli masz jakiś pomysł na wspólny biznes, wejdź na zarabiajzmata.pl i napisz do mnie.

A także powrotu do wątku depenalizacji marihuany:

Kolejnym ruchem pod publikę jako kandydata na urząd Prezydenta RP, jest przekazanie 420 tysięcy na rzecz fundacji 420. Z tych pieniędzy powstanie płyta fundacji, zostaną opłacone badania opinii publicznej na temat idei fundacji, ale przede wszystkim zostaną opłacone kampanie edukacyjne na temat marihuany. Uważam, że jest to szczególnie ważne, ponieważ tabuizowanie tego tematu w 2022 to nieśmieszny żart. Marihuana jest mniej szkodliwa i uzależniająca, niż alkohol, ale tak samo jak alkohol jest narkotykiem i warto o tym pamiętać. Ja będę o tym przypominał, ponieważ zrozumiałem, że jedyną drogą do zmiany w niesprawiedliwym prawie nie jest idealizacja hehe ziółka, tylko długofalowe uświadamianie społeczeństwa. Dlatego będę działał dalej z fundacją i dlatego przeznaczam drugie 420 tysięcy na organizację MONAR, która jako jedna z niewielu organizacji w Polsce zajmuje się profilaktyką i leczeniem uzależnień.

Sprawdź też
3ERA Festival 2024

Ale to nie wszystko. Mata odniósł się także do swojej muzycznej działalności:

Przez prawie 20 lat mojej kampanii wyborczej chcę dorosnąć w pełni jako artysta i człowiek na oczach całej Polski. Dzięki mojej muzyce i social media będziecie mogli czujnie obserwować wszystkie moje wzloty i upadki po to, żeby na koniec ocenić całokształt mojej postaci i zadecydować. Do tego czasu wydam łącznie 33 płyty, ostatnią w trzydziestym trzecim roku, a następnie poświęcę siedem lat na studia wyższe i praktyki zawodowe po to, żeby zdobyć ważne na tym stanowisku kompetencje już w Nowym Świecie. Dzięki temu nie będą one przestarzałe. A póki co zapraszam wszystkich na trasę koncertową, na której będziemy zbierać podpisy pod dokumentem poparcia mojej prezydentury. No i bawić się do rana. Tak mi dopomóż Bóg. M.A.T.A. czyli MATA.

Jak widzicie, na zrealizowanie obietnic Mata dał sobie trochę czasu, a póki co zaprasza wszystkich na swoją trasę koncertową, na którą – tak się składa – posiadamy bilety.

mata prezydentem

BILETY NA MATA TOUR

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone