Czytasz
Mata i marihuana – ciąg dalszy! Raper wygłasza historyczne przemówienie [Bestsellery Empiku]

Mata i marihuana – ciąg dalszy! Raper wygłasza historyczne przemówienie [Bestsellery Empiku]

Marihuana na sztandarach – Mata wygłosił przemowę, którą zapamiętamy na długo.

Po wczorajszej gali Bestsellery Empiku Mata, a raczej Skute Bobo, znowu jest na ustach wszystkich. Raper w zielonym (przypadeg?) garniturze i łańcuchu z charakterystycznym liściem wbił na scenę, by zebrać srogie brawa. Oprócz tego, że raper wygrał w kategorii rap za album Młody Matczak i zdobył nagrodę publiczności za jego warszawski koncert organizowany przez agencję SOLD OUT – Mata otrzymał równie mocny aplauz za swoje przemówienie. A w nim odniósł do swoich ostatnich problemów z prawem.

mata marihuana
Mata na gali Bestsellery Empiku

Ja dwa tygodnie temu zostałem złapany za posiadanie marihuany. No i to jest taki żywy temat ostatnio. Ogólnie chciałem coś skomentować i zdementować tak naprawdę, bo wiele osób uważa, że to była jakaś akcja promocyjna. Ja chciałem powiedzieć, że to nie była akcja promocyjna. Po prostu byłem w pracy, ciężki dzień, skończyłem pracę i pojechałem z kolegą na piłkę, chcieliśmy pograć w piłkę i trochę się wyluzować, no i po prostu złapali nas panowie policjanci.

Ale to nie wszystko. Mata wyznał, że jego zatrzymanie skłoniło go do wzięcia sprawy w swoje ręce – raper zapowiedział, że zaczyna walkę o depenalizację.

Ja w związku z tą sytuacją i tym, co zrobiły media, chciałbym nagłośnić ogólnie temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku, ponieważ uważam, że jest ważny, szczególnie w naszej społeczności – artystycznej, muzycznej. Jest od wielu lat inspiracją dla muzyków. Chciałbym poprosić w tym momencie wszystkich moich fanów oraz fanów wolnej muzyki o to, żeby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce.

Sprawdź też
CBW Mixtape 2

Mata aktywistą? Czemu nie? Liroy przetarł już szlak raperom, którzy chcą zaangażować się politycznie w kwestię legalizacji marihuany. Na pewno głos najpopularniejszego rapera w Polsce również przyda się sprawie. A efekty tego były widoczne już na samej gali. Stanowisko rapera poparli m.in. Artur Rojek, Vito Bambino, Daria Zawiałow czy Maja Ostaszewska.

Mata – przemówienie na gali Bestsellery Empiku

Mata i marihuana – przemówienie na gali Bestsellery Empiku

Tutaj obejrzysz wszystkie występy z tegorocznej gali Bestsellery Empiku

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone