Czytasz
Mata Tour ogłoszone – Młody Matczak rusza w Polskę

Mata Tour ogłoszone – Młody Matczak rusza w Polskę

mata tour

Ostatnia płyta Maty wybrzmi także poza Bemowem. Reprezentant SBM rusza w ogólnopolską trasę.

Mata Tour obejmie aż 10 polskich miast. Pierwszy koncert odbędzie się już 14 lipca we Wrocławiu, ostatni zaś 7 października w Poznaniu. Jak mówił sam Mata: ostatnio jak graliśmy na lotnisku przyjechaliście do nas, więc tym razem to my chcieliśmy mieć tripa.

Mata Tour wystartuje już w lipcu!

Od premiery drugiego w karierze albumu Matczaka minął niecały rok. W tym czasie raper zdążył zaliczyć kilka głośnych akcji. Zaczęło się od niemiłej przygody z policją i zatrzymania za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Nad Matą ciążyło widmo poważnych prawnych konsekwencji. Szczęśliwie obyło się bez większych komplikacji. Wydarzenia zmotywowały go jednak do stworzenia aliasu, jakim była postać Skutego Bobo.

Dzięki temu Mata jeszcze mocniej zaangażował się w walkę o legalizację marihuany oraz zmianę jej postrzegania. Do historii przejdzie jego szczera i emocjonalna wypowiedź w trakcie gali Bestsellerów Empiku, która odbiła się szerokim echem.

Ja w związku z tą sytuacją i tym, co zrobiły media, chciałbym nagłośnić ogólnie temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku, ponieważ uważam, że jest ważny, szczególnie w naszej społeczności – artystycznej, muzycznej. Jest od wielu lat inspiracją dla muzyków. Chciałbym poprosić w tym momencie wszystkich moich fanów oraz fanów wolnej muzyki o to, żeby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce.

Kontynuacją wątku była długo wyczekiwana przez fanów współpraca z Young Leosią. Obie postaci kojarzone są nieodłącznie z ich niekrytą sympatią do THC. Efektem wspólnej wyprawy Leosi i Skutego Bobo na Jamajkę było powstanie aż trzech utworów poruszających tę tematykę.

Sprawdź też

Mata Tour to świetne preludium do premiery jego najnowszego albumu, nad którym prace – jak informował sam raper – są już w dość zaawansowanym stadium. Według zapowiedzi mają się na nim pojawić także zagraniczni goście. Poprzedni projekt udowodnił, że Matczak śledzi wnikliwie zagraniczną scenę, więc taka nowina nie powinna nikogo dziwić. Cóż, pozostaje wyczekiwać jedynie pierwszych singli. A w międzyczasie wesprzeć Matę na scenie.

Mata Tour

Mata Tour – kup bilety na trasę koncertową

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone