Czytasz
[TYLKO U NAS] Mayday ogłasza tegoroczny program!

[TYLKO U NAS] Mayday ogłasza tegoroczny program!

Do 22. edycji katowickiej imprezy pozostały dokładnie dwa miesiące. To idealna pora na to, żeby poznać jej program. Mayday po raz kolejny wytoczył najcięższe dzieła. 10 listopada Spodek znów stanie się świątynią techno na najwyższym poziomie.

Pierwsza polska edycja wydarzenia odbyła się w 2000 roku. Od tego czasu reguły gry na scenie elektronicznej uległy dużym zmianom. Pojawiły się nowe gatunki, artyści zaczęli częściej rozpowszechniać swoją muzykę w sieci, a na mapie pojawiło się wiele nowych klubów. Niektórzy producenci usunęli się w cień, ustępując miejsca innym. Mayday spisało się na medal w obliczu tych przeobrażeń, utrzymując niekwestionowany status kultowej marki. Tysiącom ludzi trudno wyobrazić sobie jesień bez wizyty w katowickim Spodku, czyli kosmicznej przestrzeni znakomicie korespondującej z setami DJ-skimi.

film na 20-lecie Mayday / Friends of Mayday

Data tegorocznego Mayday była znana już od dłuższego czasu. Impreza odbędzie się 10 listopada i już teraz możecie zaopatrzyć się w swoje wejściówki za pośrednictwem Going. Organizatorzy zapewniają, że zamierzają utrzymać poziom poprzednich edycji. Muzyka rozbrzmi na trzech scenach, a oprócz tego tradycyjnie zadbano o widowiskowe instalacje świetlne, LED-owe oraz laserowe. Wiadomo także, że zabawa potrwa aż do 9 rano. Pozostała tylko jedna zagadka – kto znalazł się w line-upie wydarzenia.

Kup bilety na Mayday 2022

Oto line-up Mayday 2022

Dziś z przyjemnością jako pierwsi ogłaszamy, kogo za dokładnie dwa miesiące usłyszymy w Spodku. O odpowiednią dawkę BPM-ów oscylujących wokół techno i acidu zadba świetnie zapowiadający się Charlie Sparks. W utrzymaniu szybszego tempa wtórować mu będą Tommy Four Seven, SNTS, Paula Temple oraz Nastia. Na Śląsk prosto ze Stanów Zjednoczonych przyjedzie żywa legenda w postaci DJ Rusha, zaś z Niemiec: Dominik Eulberg, Pan-Pot, Talla 2XLC, DJ Dag, Gregor Tresher, Monika Kruse, Monoloc i Dr. Motte – pomysłodawca kultowej Love Parade. Rumunię będzie reprezentować Nusha, której znakiem rozpoznawczym od wielu lat pozostają żywe, energetyczne sety. Nie zabraknie także wschodzących gwiazd ukraińskiej sceny klubowej: Spartaque i Xenii.

Set Pauli Temple nagrany w ramach cyklu HATE. To jedna z artystek Mayday 2022!

Zagraniczne gwiazdy to jedno. Na Mayday nie obędzie się jednak bez mocnych reprezentantów rodzimego poletka – wszak od dawna nie mamy się czego wstydzić. W Katowicach zagrają Anja Kraft, Carla Roca, Cocolino, Da Hool, Klaudia Gawlas, Vonda7 oraz Weikum. A do tego wszystkiego wisienka na torcie, czyli wspólny set Friends of Mayday. Żal przegapić takie bookingi i nie być tam razem – w końcu hasłem tegorocznej imprezy jest Always Together.

Sprawdź też
Taylor Swift

mayday 2022
plakat tegorocznego Mayday / materiały prasowe

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone