Czytasz
Młode wokalistki przejmują scenę – to one będą za chwilę headlinerkami

Młode wokalistki przejmują scenę – to one będą za chwilę headlinerkami

młode wokalistki

Talent, wyjątkowe brzmienie i oryginalny pomysł na siebie. O tych artystkach wkrótce będzie głośno.

Młode polskie wokalistki muzykę kochają od dziecka, obecnie stawiają pierwsze kroki na scenie, a za jakiś czas będzie o nich naprawdę głośno. Komponują, piszą teksty, śpiewają, a do tego mają swój świat, do którego chętnie zaglądają słuchacze spragnieni dobrej muzyki. Przedstawiamy top listę wschodzących polskich artystek.

Julia Pośnik – szefowa muzycznych TikToków 

Julia została okrzyknięta odkryciem mediów społecznościowych. Szturmem podbiła TikToka, a także branżę muzyczną. Pierwsza piosenka Zakochałam się w nieznajomym wbrew pozorom nie była planowana. Powstała zupełnie przypadkowo, tuż po spotkaniu nieznajomego. Jak się później okazało, artystka odnalazła nie tylko zaginionego, który wpadł jej w oko, ale także swój wielki talent. Singiel stał się viralem na TikToku i przez kilka tygodni utrzymywał się na szczycie zestawienia Polska Viral 50 na Spotify.

Muzyka nie była jednak nigdy obca Julii. Od najmłodszych lat wschodząca gwiazda tańczyła, a później także śpiewała. Jak przyznaje w wielu wywiadach, często w domu improwizowała i wymyślała teksty pod przeróżne bity. Dziś jej utwory mają po milion wyświetleń. A to jeszcze nie koniec. Julia dopiero się rozkręca. Artystka zrezygnowała nawet ze studiów, by oddać się swojej pasji. “Uznałam, że kariera muzyczna jest moim powołaniem, a nie anglistyka, iberystyka i romanistyka“.

Ania Leon – wokalistka, która wie, czego chce 

Ania Leon to młoda debiutantka, która niedawno zasiliła grono artystów Kayaxu. Pierwsze szlify zdobywała w Los Angeles – studiując Vocal Performance na Musicians Institute College of Contemporary Music. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem i wróciła do Polski, by pracować nad pierwszym krążkiem. W czerwcu 2022 roku ukazał się wyczekany album – Łezki, a materiał, jaki znalazł się na płycie, nazwano dark popem. Alternatywno-elektroniczna muzyka robi wrażenie. Dlaczego? Ania jako jedna z nielicznych polskich wokalistek odbiegła od tego co modne i popularne, a w zamian zaproponowała autorską kontrę i niecodzienne brzmienie. Dzięki temu powstała jedna z lepszych polskich płyt wydanych w tym roku. 

Julia Wieniawa – udowadnia wszystkim niedowiarkom, że potrafi śpiewać

Choć debiutantką nazwać jej nie można, swoje skrzydła na scenie muzycznej zaczęła rozwijać dopiero w tym roku. Julia Wieniawa znana wszystkim z filmów, seriali i paru głośnych singli tj. Nie muszę, w czerwcu 2022 wydała debiutancki krążek Omamy. Wraz z albumem zaczęła także koncertować. Duże sceny, festiwale i publika, która śpiewa każdy utwór wokalistki to najlepszy dowód na to, że dla chcącego nic… A talent połączony z ciężką pracą popłaca i to na wielu płaszczyznach. Lekcje śpiewu, układy taneczne i utwory, obok których nie da się przejść obojętnie – to przepis na sukces. Aktorka i piosenkarka zapowiada także, że po głośnej i dobrze odebranej premierze płyty, planuje prace nad kolejną. 

Ta płyta jest zarówno końcem i początkiem. Zamknięciem pewnego etapu i rozpoczęciem nowej drogi. Mam nadzieję, że dzięki tym utworom spojrzycie na mnie nieco z innej perspektywy i będziemy mieli okazję poznać się lepiej…- mówiła Wieniawa.

JULIA WIENIAWA ZAGRA NA FEŚCIE

Zalia – filigranowa artystka z zadziornym wokalem 

Młode wokalistki

Studiuje w Londynie Vocal performance and Songwriting, śpiewa, dubbinguje i zna się na modzie. Choć początkowo myślała, by zostać aktorką, projektantką wnętrz lub ubrań, ostatecznie to muzyka najgłośniej zagrała w jej sercu. I prawidłowo! Zalia, a właściwie Julia Zarzecka ma zaledwie 21 lat i wielki talent, o którym przekonali się już m.in. uczestnicy Orange Warsaw Festiwal oraz Open’era. Jej muzyka to połączenie letniego popu z R&B. Artystka nie boi się także eksperymentować. Za sobą ma wiele współprac, m.in. z Sariusem, Przyłem czy Michałem Szczygłem. Co więcej, każdym kolejnym singlem zachwyca publikę lekkością, wdziękiem i charakterystycznym, lekko chrypiącym głosem. Obecnie Zalia pracuje nad albumowym debiutem, a my dodamy tylko, że warto zapamiętać tę dziewczynę, bo będzie o niej naprawdę głośno. 

ZALIA NA HIPPIEZA MIELNO FESTIVAL JUŻ 6 SIERPNIA

Luna – muzyczna przybyszka z księżyca 

Młode wokalistki

Luna to jedna z najbardziej charakterystycznych artystek polskiej sceny muzycznej. Nieco mroczna, kosmiczna i tajemnicza. Choć w tej wersji i pod tym pseudonimem znamy ją od niedawna Aleksandra Wielgomas na scenie przebywa od najmłodszych lat. Swoje pierwsze kroki stawiała na deskach Teatru Wielkiego, z czasem zamarzyła zostać solistką. I to nie byle jaką. Młoda wokalistka na swoim koncie ma już spektakularne sukcesy.

Jako pierwsza Polka pojawiła się na bilbordzie na Times Square, a w kwietniu 2022 roku wydała autorski album Nocne Zmory. Oniryczna twórczość to spektakl dla wszystkich zmysłów. Inspiracją natomiast były… koszmary senne. Wnikliwym słuchaczom zdradzamy także pewien smaczek. Artystka przemyciła do swoich utworów tajemnicze elementy – odgłosy zwierząt, natury, a także planet zarejestrowanych przez NASA.  W utworze Elon znalazła się natomiast specjalna wiadomość dla Elona Muska, którą można odczytać od tyłu.

Nieprzypadkowy jest także jej pseudonim – Luna. Jak twierdzi, jest on związany z zamiłowaniem do księżyca, kosmosu i astrologii. – Uwielbiałam patrzeć nocami w niebo, w gwiazdy i w księżyc, który był moim dobrym przyjacielem, z którym mogłam sobie pogadać – wspominała artystka.

Sprawdź też
Trzech Króli

LUNA – intrygujące połączenie Aurory i Björk?

Paula Roma – śpiewa gotując i gotuje śpiewając

Młode wokalistki

Prywatnie Paulina RomaniukJasińska, na scenie Paula Roma. Śpiewa, komponuje, pisze teksty, uczy śpiewać innych i prowadzi kulinarnego bloga. Pasji jest wiele, jednak ta, która towarzyszy jej od małego i prowadzi przez życie to muzyka. Alternatywne brzmienie, ambitne teksty i energia, tak można podsumować twórczość Pauli, którą okrzyknięto „nową nadzieją polskiej muzyki”. Słuchaczom dała się poznać, wypuszczając debiutancką EP-kę Cześć, tu PAULA ROMA, a także hity tj. Uziemienie czy nagrany wraz z Rosalie utwór Przez przypadki. 

Artystka ma także dla fanów niespodziankę. Jak przyznaje, już na jesień wypuszcza nową płytę. Do tego czasu zaprasza na spotkania na żywo. Najbliższe z nich już w sierpniu podczas FEST Festival.

Marie zaprasza do świata cukierkowego popu

Młode wokalistki

Marie, a właściwie Julita Maria Kusy jest jednym z największych objawień 2022 roku. Jej debiutancki album Babyhands znalazł się na 7. miejscu zestawienia OLiS. Polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka bardzo szybko zjednała sobie grono wiernych fanów. Piosenki tj. Zero Calorie Cookie czy Chewing Gum mają miliony wyświetleń. Co kryje się za jej sukcesem – z pewnością talent, pomysł na siebie i niecodzienny styl, który Marie określa jako sugar pop. 

MARIE ZAGRA W RAMACH LATA NA PRADZE JUŻ 20 SIERPNIA

Karolina Stanisławczyk – artystka o delikatnej barwie głosu

Pierwsze kroki na scenie stawiała jeszcze jako mała dziewczynka. Wówczas obstawiała wszystkie konkursy wokalne i przeglądy piosenek. W 2019 roku poznała Jonatana Chmielewskiego z duetu MIYO, który zaprosił ją do współpracy przy utworach Wyliczanka i Zapomnieć. Karolina postanowiła jednak działać na własną rękę. W 2021 roku wydała singiel Cliché, który okazał się jej największym hitem. Obecnie utwór ma prawie 12 mln wyświetleń na YouTubie. Co ciekawe, w piosence usłyszeć możemy znane sample. Kojarzycie kultowe Co mi Panie dasz? No właśnie, to teraz jeszcze raz posłuchajcie singla Karoliny. W maju 2021 roku wokalistka wydała swój debiutancki album o tym samym tytule, który cieszy się równie dużą popularnością. 

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone