Czytasz
Multikulturowy jazz i dźwięku Peru. Wschód Kultury – Inne Brzmienia już niebawem

Multikulturowy jazz i dźwięku Peru. Wschód Kultury – Inne Brzmienia już niebawem

Wschód Kultury Inne Brzmienia Lublin Dengue Dengue Dengue Nubyan Twist jazz festiwal free za darmo Going.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia będzie jednym z niewielu festiwali, które odbędą się w tym roku w Polsce. A okazji do odwiedzenia Lublina na początku września jest co najmniej kilka.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia co roku jest gwarancją wyróżniającego się line-upu. Do Lublina przyjeżdżały największe tuzy muzyki, której w żaden sposób nie należy szufladkować. Wystarczy przypomnieć, że w ostatnich latach na festiwalu gościli m.in. Lee “Scratch” Perry, Mulatu Astatke, George Clinton & Parliament Funkadelic czy Einstürzende Neubauten. W tym roku będzie nieco skromniej, co wcale nie oznacza gorzej.

Organizatorzy festiwalu postawili na dość popularną obecnie hybrydową formę. Część festiwalu odbędzie się z udziałem publiczności, oczywiście zgodnie z wytycznymi i reżimem sanitarnym, a część odbędzie się w internecie. Program Innych Brzmień jak zawsze obfituje w różnorodność i muzykę z różnych stron świata, a line-up edycji 2020 tylko to potwierdza.

Do największych nazw w składzie lubelskiego festiwalu można z pewnością zaliczyć jazzowo-afrobeatowy big band Nubiyan Twist. 10-osobowa ekipa przyjedzie do nas z Londynu i zaprezentuje m.in. materiał z ostatniego, wydanego w 2019 roku, albumu Jungle Run. Oprócz nich, spośród międzynarodowych akcentów nie można będzie przegapić peruwiańskiego duetu Dengue Dengue Dengue. Mieszkający na co dzień w Berlinie muzycy wpadną do Lublina rozkręcić niezwykle rytmiczną imprezę.

Poza tym, w ramach Innych Brzmień wystąpi szereg polskich artystów. Scena jazzowa, underground czy indie będą w tym roku reprezentowane w godny sposób. Zespołu EABS żadnemu fanowi jazzu przedstawiać nie musimy. Autorzy znakomitych albumów Slavic Spirits i Repetitions – Letters to Krzysztof Komeda mają w Polsce szczególny status. Oprócz nich zagrają m.in. Daniel Spaleniak, 1984, Javva czy posiadający spory rozgłos poza granicami naszego kraju band Trupa Trupa.

Sprawdź też
zagraniczne sample

A żeby tego wszystkiego było mało, to organizatorzy zadbali również o pozamuzyczne atrakcje. Wśród nich m.in. wystawa plakatów ilustratora Dawida Ryskiego, spotkanie z niezależną wytwórnią Antena Krzyku, Targi Małych Wydawców czy prezentacje książek w ramach cyklu Wschodni Express.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia odbędzie się w dniach 3-6 września w Lublinie. Darmowe zaproszenia na festiwal są dostępne za pośrednictwem Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone