Czytasz
Muzeum Sztuki Nowoczesnej świętuje pełnoletniość. Wszyscy zaproszeni!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej świętuje pełnoletniość. Wszyscy zaproszeni!

Szczyl, Dorota Masłowska, Filipka Rutkowska i ekipa Społecznego Domu Kultury „Słonecznik” – to tylko część osób, które w nadchodzący weekend będą świętować 18. urodziny warszawskiego MSN.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to jedna z najważniejszych placówek artystycznych w Polsce. Obecnie instytucja działa w siedzibie przy Pańskiej i w pawilonie nad Wisłą. Trwają jednak prace nad docelową siedzibą przy placu Defilad. 13 i 14 maja spotkamy się właśnie tam, podsumowując pewien etap działania placówki i celebrując radosną antycypację nowości.

Sobotni wieczór zacznie się stand-upem Filipki Rutkowskiej. Następnie scenę przejmą artyści i artystki muzyczne. Wystąpią: raper Szczyl, który do stolicy przyjedzie z Gdyni i artystka dźwiękowa Facheroia, pochodząca z Ukrainy, ale na stałe związana z Warszawą. Z kolei Niższa Szkoła Tańca (czyli duet didżejski Agnieszki Szydłowskiej i Doroty Masłowskiej) przygotuje selekcję przebojów z minionych 18 lat. Jedno jest pewne: będzie tańczone.

MSN urodziny
MSN urodziny

Na niedzielę organizatorzy zaplanowali nieco spokojniejszy program. Jak zapowiadają, będzie śniadaniowo, literacko i twórczo. I rzeczywiście, już o 11:00 rozpocznie się śniadanie, przygotowane przez Solidarny Dom Kultury „Słonecznik” i kolektyw ГALAS. Przy okazji będziecie mogli wesprzeć działanie SDK. Kolektyw działa przy MSN i zajmuje się wspieraniem artystek, artystów i środowisk twórczych w Ukrainie i pochodzących z Ukrainy.

W ciągu dnia czeka nas też Kongres Rysowników/czek z Pawłem Althamerem i Grupą Nowolipie (11:30), zaś Alicja Nauman przeprowadzi performatywny spacer wokół placu Defilad (12:00). O 13:00 rozpocznie się rozmowa o historii MSN i podsumowującej ją książce: Wszystko od razu. Pierwsze 18 lat MSN. Łasuchy i estetów zachwyci urodzinowy tort, który przygotuje rzeźbiarka, malarka i cukierniczka Karolina Konopka. O warstwę muzyczną zadbają Richie Beige, Jacek Sienkiewicz i Dtekk.

Sprawdź też
International Booker Prize 2024

Sprawdź też: Nocny Market już karmi. Wiemy, co można tam wcinać

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone