Czytasz
Muzyka, wernisaże, spacery – co robić w ten weekend?

Muzyka, wernisaże, spacery – co robić w ten weekend?

Daniel Drumz weekend co robić plany polecamy Warszawa Going. MORE koncerty wernisaże sztuka

Kolejne miejscówki, bary i klubokawiarnie wracają do życia. W internecie wciąż dobrze mają się streamingi, a muzea i galerie sztuki mocno ruszyły z nowymi wystawami.

Pamiętajcie, że nie wróciliśmy jeszcze do normalności, a groźny wirus nadal panoszy się za naszymi oknami. Jeśli zdecydujecie się wyjść do restauracji, baru czy odwiedzić plenerową miejscówkę stosujcie się do wszystkich zasad, które wprowadzili właściciele poszczególnych miejsc – dbajcie o zdrowie Wasze i innych zgromadzonych.

W najbliższy weekend w Warszawie otwiera się kilka miejsc, miejsce będą miały ważne wernisaże oraz protest pod ambasadą USA, a jeśli zostaniecie w domach, też nie będziecie się nudzić, bo muzyka online wciąż ma się dobrze!

We Dance Together, We Fight Together, 6 czerwca

Podczas godzinnego pasma w Radiu Kapitał dziennikarki i dziennikarze rozmawiać będą o problemie rasizmu i o muzycznym oraz kulturalnym dziedzictwie Afromerykańskich twórczyń i twórców. Ważne.

Otwarcie wystawy „Wiek półcienia”, 6 czerwca

Długo wyczekiwana wystawa wreszcie pojawi się w Muzeum nad Wisłą. Temat bardzo aktualny, czyli ekologia, klimat i wpływ człowieka na naszą planetę.

Otwarcie Dzikości Serca, 6 czerwca

Jeśli będziecie na Mokotowie, koniecznie wpadnijcie do Dzikości Serca. Jeśli wyznajecie zasadę zero waste i bojkotujecie kupowanie ubrań w wielkich koncernach, to lepiej trafić nie mogliście.

Music of the æir #16, 6 czerwca

Eksperymenty, elektronika i zadziwiające soniczne podróże.

Tropem Sensorysia vol.1 – spacer Sensoryczny po Mokotowie, 6 czerwca

Jeśli nie wiecie, czym są spacery sensoryczne i jakich atrakcji spodziewać się podczas pierwszej takiej przechadzki – przeczytajcie koniecznie naszą zapowiedź. Zbiórka w sobotę o 11!

Słuchowisko: Falowanie i Spadanie, 5 czerwca

W nadwiślańskiej miejscówce ekipy Pogłosu swoją muzyczną selekcję zaprezentuje Dj NEBAZ, miłośnik gitar, starych numerów, płyt winylowych i dobrej muzyczki.

Kino samochodowe Kolektor, 6-7 czerwca

Tęsknicie za kinem i za świeżym powietrzem? W ten weekend odbędą się aż trzy pokazy w ramach Kina Kolektor. W piątek możecie się wybrać na klasykę – Milczenie Owiec, a w niedzielę oscarowy hit Parasite oraz komedia Za jakie grzechy, dobry Boże?.

Podwójne otwarcie: Edward Dwurnik / Janek Simon, 6 czerwca

Kolejny weekendowy wernisaż, do tego podwójny! W galerii Raster zobaczymy dzieła wybitnego polskiego malarza Edwarda Dwurnika w ramach wystawy Mojżesz i inni z Rypina oraz instalację Janka Simona Machine Learning Folklore. My będziemy!

Sprawdź też
George Strait

Daniel Szlajnda pres. 木漏れ日 (Komorebi) + Maciek Polak, 7 czerwca

Daniel Szlajnda to krakowski didżej, beatmaker i producent, znany głównie pod pseudonimem Daniel Drumz. Podczas niedzielnego koncertu zaprezentuje Wam muzykę wynikającą z jego fascynacji japońską sceną. Z kolei Maciej Polak to syntezatorowy pasjonat i członek projektu Pin Park. Piękny skład, co tu dużo mówić.

Hydrozagadka – wracamy!, 5 czerwca

Jeśli tęskniliście za najfajniejszym podwórkiem na Pradze, to wpadajcie – będzie muzyczka, dobry wajb i zimne napoje!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone