Czytasz
Poznajcie nieoczywistą Warszawę z cyklem spacerów sensorycznych. Na pierwszy ogień Mokotów!

Poznajcie nieoczywistą Warszawę z cyklem spacerów sensorycznych. Na pierwszy ogień Mokotów!

Mokotów spacery sensoryczne zwiedzanie Pałac Szustra Morskie Oko zabytki zmysły

Słyszeliście kiedyś o spacerach sensorycznych? Jeśli nie – zdecydowanie warto zgłębić ten temat. Już w najbliższą sobotę, 6 czerwca, wybierzemy się na pierwszy z nich. Podczas spaceru „poczujemy” wszystkie nasze zmysły i poznamy mniej znane zakątki Mokotowa.

Kino Iluzjon, Królikarnia, Pałacyk Szustra, Nowy Teatr i wiele innych symboli Mokotowa aż prosi się o wyjątkowy sposób zwiedzania. Spacery sensoryczne to zupełnie inna forma lokalnych przechadzek. Na cykl nieoczywistych spacerów zapraszają Sensorysie – w pierwszej kolejności poznamy lepiej jedną z najwspanialszych dzielnic Warszawy – Mokotów.

Czym wyróżniają się takie wycieczki? Po pierwsze tym, że oprócz wykwalifikowanego przewodnika, który będzie opowiadał o niesamowitych historiach i ciekawostkach związanych z dzielnicą, będzie można pobudzić inne zmysły niż wzrok. Przekonacie się, jak odczuwa się miasto pod palcami, jakie sygnały wysyłają nam drzewa, poczujecie zapachy tajemniczych zakamarków, a także odkryjecie ukryte skarby architektury.

„Będziemy mogli uważnie przyjrzeć się miastu, wsłuchać się w jego odgłosy, poczuć jego różnorodne faktury, ale też posmakować tradycyjnych warszawskich smaków. Podczas spacerów nie zabraknie ciekawostek ekologicznych i historycznych, odpoczynku na trawie oraz podziwiania miejskiej architektury.” – dodają organizatorzy.

Spacer sensoryczny prowadzi Magdalena Morbiato, licencjonowana przewodniczka po Warszawie. Gdzie startujemy? Przy wejściu do Parku Arkadia, ul. Puławska 113. Start 6 czerwca o 11:00, do zobaczenia!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

Sprawdź też

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590