Czytasz
Carpigiani: TOP 5 utworów Westermana

Carpigiani: TOP 5 utworów Westermana

Westerman Carpigiani premiera albumu nowa płyta playlista

Will Westerman wydaje dzisiaj swój oczekiwany (przynajmniej przeze mnie) debiutancki album. Nie wiem, jak Wy, ale ja nie mogłem doczekać się zetknięcia z tym wysublimowanym połączeniem astralnego soft-rocka i seventisowego folku.

Z okazji dzisiejszej premiery wydawnictwa Your Hero Is Not Dead podzielę się z Wami selekcją moich ulubionych piosenek autorstwa brytyjskiego kompozytora Westermana. Potraktujcie to jako przystawkę do dania głównego!

Westerman – Confirmation

Wielowymiarowy, inspirowany twórczością Nicka Drake’a folk-rock maźnięty elektroniczną smuga, który rozświetla zachmurzone niebo. Promyk nadziei ukryty w niebanalnej progresji akordów.

Westerman – Blue Comanche

Trochę już nie mam siły na tego gościa, jak to możliwe, żeby ktoś wydał tyle świetnych utworów w przeciągu ledwie dwóch lat? Blue Comanche też niestety jest wspaniałe, to indie-folk zmieszany z gustownym art-rockiem i kontemplacyjną elektroniką. Piękne granie na przecięciu twórczości Arthura Russella i pana wspomnianego w poprzednim blurbie.

Westerman – Albatross

Dojmująco piękny, motoryczny alt-folk w czułych objęciach psychodelicznych syntezatorów. Kraftwerk pod osłoną upalnej, letniej nocy spędzonej w pobliskim lesie. Ukryta w gęstwinie Joni Mitchell przysłuchuje się z uwagą.

Westerman – Think I’ll Stay

Tak dynamiczny, ekstrawertyczny Westerman chyba jeszcze nie był. Sporo tu ekscytujących zmian w obrębie kompozycji, wiele ciekawych barw klawiszy. Jakby ktoś o wielkiej muzycznej wrażliwości coverował Briana Wilsona, jakby Robert Wyatt grał coś z repertuaru XTC. Jednym słowem – mistrzostwo.

Westerman – Kathy’s Song

Jesienny, naelektryzowany cover piosenki Simona i Garfunkela, który sprawi, że zaczniecie wierzyć w lepszy świat, nawet jeśli tylko pod kocem. Wyczuwam tu też pewne inspiracje berlińską trylogią Davida Bowiego.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

Sprawdź też

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone