Czytasz
Koniec lata. PRO8L3M?

Koniec lata. PRO8L3M?

Surrealistyczna Kuba, osiedlowy grill w słońcu i podróż w jedną stronę – to zdecydowanie nie kojarzy się z mrocznymi produkcjami PRO8L3Mu. A jednak! Z okazji nadchodzącego koncertu w Wakepark Bydgoszcz, zebraliśmy parę letnich nut duetu. Na żywo Oskara i Steeza usłyszycie już 12 września.

Panowie są znani z dystopijnego hip-hopu, który często ociera się o mrok. Ale Oskar i Steez mają na swoim koncie parę kawałków, które prezentują zdecydowanie inny wajb. By przygotować się na letni klimat Wakepark Bydgoszcz zebraliśmy dla Was parę bardziej optymistycznych czy luźnych numerów najbardziej znanego w Polsce raperskiego duo – począwszy od ich debiutu w 2013 roku.

Letnie Przesilenie

Zaczynamy letniaczkiem sprzed 8 lat. Wakacyjny, niespieszny kawałek z debiutanckiej EP-ki C30-C39 oddaje klimat leniwego dnia i jeszcze bardziej leniwej nocy, kiedy łapiemy się z ziomeczkami na drugą rundę. Czego? Oczywiście “balangi”, choć Oskar początkowo wcale się na nią nie pisze. Czereśnie, upał, rozmowy trochę o niczym, gorące powietrze, no i oczywiście obowiązkowy grill – chyba każdy zna elementy tego podstawowego letniego zestawu.

Tiramisu

Z grilla przechodzimy w rejony cukiernicze, chociaż to tiramisu ma raczej posmak starej dobrej “goudy”. Kolejna noc melanżu może nie okazała się dla Oskara zbyt łaskawa, ale za to jaka prawdziwa! “Ty! Jakie są walory jazdy bez trzymanki? /
Ziomuś, kozackie wieczory i bolesne poranki” – kwituje 1/2 PRO8L3Mu.

Mieć i nie mieć – razem z Jetlagz

“Wakacyjny numer wydany na zimę, no i zajebiście ❤” – jak piszą w komciach fani. PRO8L3M w duecie z Jetlagz wchodzi na nowe wyżyny wakacyjnego relaksiku, wyruszając w egzotyczną podróż. Klimat podbija teledysk w reżyserii Piotrka Matejkowskiego, w którym raperzy pozdrawiają prosto z Hawany. Jeśli czujecie mocny niedobór witaminy D, koniecznie włączcie ten numer.

Sprawdź też
George Strait

TEB 200-1

Electro-raperska “sonata” o całkiem udanym melanżyku. Futurystyczny numer w stylu lat 80. w prześmiewczy sposób opowiada o konsekwencjach nocnego wyjścia. Kolejny świetny storytelling w wykonaniu Oskara pozwala nam przenieść się na beztroski parkiet. Numer pochodzi z mikstejpu duetu Art Brut.

Interpol

Na koniec oczywiście crème de la crème wakacyjnych klimatów, czyli jeden z niekwestionowanych hitów z albumu Widmo z 2019 roku. Do tego świetne video Gosi Herman, które dzięki wykorzystaniu stylistyki rodem z lat 90. podbija nastrój nostalgii. Interpol to opowieść o dalekiej podróży, z której zdecydowanie nie chce się wracać. To bilet w jedną stronę.

Bilety złapiecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone