Czytasz
Mykki Blanco prezentuje nowy singiel. Wkrótce wróci też do Polski!

Mykki Blanco prezentuje nowy singiel. Wkrótce wróci też do Polski!

Fani amerykańskiej raperki mają wiele powodów do zadowolenia. Dokładnie za miesiąc, 14 października, ukaże się jej nowy album, którego nowa zapowiedź trafiła właśnie do sieci. Poza tym Mykki Blanco w najbliższym czasie dwukrotnie zawita nad Wisłę. Żyć, nie umierać!

Single Steps, French Lessons, Your Love Was a Gift, Family Ties i You Will Find It to nie wszystko. Artystka należąca do czołówki alternatywnego, queerowego rapu nadal umiejętnie dawkuje napięcie przed premierą swojej kolejnej płyty. Teraz atmosferę podgrzewa utworem Pink Diamond Bezel – perełka z połamaną rytmiką, w której nośne refreny spotykają awangardowe beaty. – Piosenka sprawia wrażenie, jakby była owocem miłości The Neptunes i Pharrella Williamsa, ale i Jacka White’a – opowiada o niej sama Blanco.

utwór „Pink Diamond Bezel” Mykki Blanco

Góry, szaman i limuzyna

Autorka świetnych albumów Gay Dog Food i Mykki podkreśla, że opublikowana właśnie kompozycja dzieli się na dwie części. Według niej pierwsza jest niczym innym, jak zmysłowym, seksownym flirtem, zaś druga – psychodelicznym rockowym chaosem. Jak zaznacza, praca nad Pink Diamond Bezel sprawiła jej dużo przyjemności. – Kiedy myślę o jego klimacie, wyobrażam sobie, jak jadę limuzyną przez ośnieżone góry, z grupą przyjaciół w kaszmirowych swetrach. Piję Kahluę ze śmietanką, bardzo w stylu àpres-ski. Wtedy na środku drogi znikąd wyłania się szaman, a samochód się zatrzymuje. On rzuca zaklęcie, droga płonie, a my zostajemy zmuszeni uklęknąć w błaganiu do sił natury! – opowiada. Impresyjnie, prawda?

Krążek Stay Close to Music, na którym pojawi się m.in. Pink Diamond Bezel, ukaże się 14 października nakładem wytwórni Transgressive. Blanco podkreśla, że sesja nagraniowa całego materiału (podczas niej powstało także ubiegłoroczne Broken Hearts & Beauty Sleep) była dla niej kolejnym przesunięciem granic rapu. Nieustannie eksplorując własną tożsamość, równolegle eksperymentuje ze stylami i gatunkami. Jak się okazuje, wkrótce doświadczymy rezultatów jej metamorfozy tego nie tylko w domowym zaciszu, ale i na żywo. I to dwukrotnie!

Mykki Blanco

Najpierw, 10 października, Blanco odwiedzi krakowski Unsound ze swoim duetem EXPAT. Za enigmatyczną nazwą kryje się poboczny projekt, który prowadzi wraz z Samuelem Avecedo. Artystka odwołuje się w nim do swoich doświadczeń z performensami, poezją i intersekcjonalnym aktywizmem. – To żywa fuzja słowa mówionego, kolażu dźwiękowego, DIY noise’u i rock’n’rolla, głęboko zakorzeniona w radykalnej wolności – przedstawia siebie i swojego kompana.

Sprawdź też

fragment koncertu duetu EXPAT Mykki Blanco i Samuela Avecedo

Utwory ze wspomnianego Pink Diamond Bezel wybrzmią nad Wisłą niecały miesiąc później. Dziś agencja Follow The Step, która w sierpniu zaprosiła Amerykankę na FEST Festival, ogłosiła jej solowy koncert w Warszawie. Raperka wystąpi w Pradze Centrum 4 listopada, a bilety na ten występ – choć może lepiej nazwać go szerzej doświadczeniem – są już w sprzedaży. Wpadajcie.

Złap bilet na warszawski koncert Mykki Blanco

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone