Czytasz
Merch księgarni to najmodniejszy item nowego sezonu

Merch księgarni to najmodniejszy item nowego sezonu

Trend alert: modne księgarnie. Bottega Veneta współpracuje z nowojorskim klasykiem The Strand, a Heaven by Marc Jacobs wypuszcza kolejną koszulkę z logo Climax Books.

Wprawdzie mariaż literatury i mody to nic nowego, nadal jest tu miejsce na niejedno zaskoczenie czy zwrot akcji. Mieliśmy już torebki w kształcie książek od Olympii Le-Tan (których ceny przekraczają obecnie 5000 zł), a obecnie część celebrytek (patrzę na Was, Duo Lipo i Kendall Jenner) chętnie pozuje z ulubionymi tytułami na instagramowych zdjęciach. W sezonie jesień-zima 2023 pojawił się nowy trend, przenoszący focus z samych książek na sprzedające je miejsca.

W modowym niebie

Heaven to marka sygnowana przez Marca Jacobsa. Dedykowana osobom młodym rocznikiem lub duchem, mocno korzysta ze stylistki lat 90 i 00. W najnowszej kampanii promocyjnej zobaczymy m.in. Charli XCX, Blood Orange, Doję Cat czy Pamelę Anderson. Tripowe grafiki, poszarpane krawędzie czy wróżkowa biżuteria – w kolekcjach znajdziemy dużo smaczków, które mają potencjał na podbicie TikToka (#heavencore?). To jednak nie wszystko. Na stronie internetowej marki znajdziemy sekcję dedykowaną Climax Books. To strefa kuratorowana przez inicjatorkę projektu Isabellę Burley. Od 2020 roku Climax zbiera efemeryczne magazyny, antologie, kasety VHS oraz – oczywiście – książki. W ramach współpracy z marką Marc Jacobs powstała nie tylko selekcja publikacji, ale też króciutki t-shirt z logo.

bottega veneta the strand
fot. Heaven / Climax Books

Fashionistki, które jednocześnie kochają literaturę, mogą poflexować obiema pasjami jednocześnie, gdyż ten sam Marc Jacobs wypuścił model torebki z napisem The Book Bag. Na moje oko książkary, format wydaje się idealny do przenoszenia ze sobą nawet nieco większych woluminów. Jedyny problem? Dosyć wysoka cena (ok. 900 złotych), którą przecież można by przeznaczyć na kolejne tytuły…

bottega veneta the strand
The Book Bag, fot. Vitkac

Co na to Bottega Veneta?

The Strand to nowojorska księgarnia-instytucja, działająca od prawie stu lat i sprzedająca płócienne torby ze swoim logo w licznych wzorach i kolorach. Ekskluzywna włoska marka modowa Bottega Veneta sięgnęła po ikoniczny model i przetworzyła go po swojemu. Oprócz dwóch tote bags z gładkiej skóry, powstała też wersja z czarnej skórzanej plecionki, która jest jednym ze znaków rozpoznawczych galanterii spod szyldu BV. Efekt współpracy można było zakupić 8 września w czasie specjalnego eventu w Stanach, tymczasem sprzedaż on-line rusza 15 września. Cena? Kosmiczna. 3 modele mieszczą się w przedziale od 7 do 15 tysięcy złotych.

Sprawdź też
ikony motoryzacji

bottega veneta the strand
fot. Bottega Veneta / The Strand

Jeśli zamiast ekskluzywnej torebuńci, wolicie kupować książki – sprawdźcie moje rekomendacje:

Cykl MORE Książkowe

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone