Czytasz
Cztery polskie eksperymentalne kasety na czwartą edycję festiwalu Nadmiar

Cztery polskie eksperymentalne kasety na czwartą edycję festiwalu Nadmiar

Nadmiar
https://soundcloud.com/factmag/fact-mix-694-morgiana-hz-mar-19

W Krakowie trwa właśnie czwarta edycja festiwalu Nadmiar. Wiadomo, że nadmiar bywa zły, ale akurat ta opcja jest totalnie git, a do tego ma naprawdę ważny motyw przewodni, o którym trzeba rozmawiać!

Tegoroczny Nadmiar porusza aktualne i niezwykle istotne kwestie. Hasłem czwartej edycji tego krakowskiego festiwalu jest Rewizja. Jakiś czas temu skumali to naukowcy, a obecnie również media i zwykli obywatele – żyjemy w erze antropocenu, w której główną jednostką i bytem, wokół którego skupiona jest uwaga, jest człowiek.

Dobrze czy źle? No raczej źle – właśnie trwa katastrofa klimatyczna, której skutki już są odczuwalne i nic nie wskazuje na to, żebyśmy byli świadkami znacznej poprawy. “Nadmiar wzrusza się barokiem, inspiruje campem, roni łzę przy muzyce klasycznej, kontempluje muzykę współczesną, eksploruje meandry kultury popularnej.” A teraz również jest autoironiczny i krytyczny wobec samego siebie. Przewodnia rewizja to próba ponownego zastanowienia się nad swoimi działaniami, poglądami i teoriami. W dniach 1-6 lipca w Krakowie odbędą się przeróżne wydarzenia: od wystaw i instalacji, poprzez performans, aż po sztuki audiowizualne oraz DJ sety i występy live.

W programie muzycznym ciekawa reprezentacja polskiego undergroundu. Zagrają m.in. DJ Morgiana Hz, Astma, paszka, Ehh hahah, FOQL i Copy Corpo czy PUSSYMANTRA. W ramach przygotowania przedstawiamy Wam cztery kasetowe wydawnictwa, które koniecznie musicie sprawdzić przed weekendowymi koncertami!

Astma – Koniec Antropocenu (Pointless Geometry)

Trochę outsider house, trochę techno i trochę bassówki. Kasetka Astmy sprzed 3 lat to jeden z jaśniejszych punktów labelu Pointless Geometry. No i ten pasujący jak ulał tytuł, wiadoma sprawa!

FOQL – Lower Your Expectations (Always Human Tapes)

Zadymione elektro i zaszumione techno. Ogólnie wszystko to, co brudne i nadające się do tańca. FOQL wydaje również w Pointless Geometry i odpowiada za kolektyw Oramics, a tę kasetę nagrała dla uznanej w środowisku wytwórni Always Human Tapes.

paszka – rytmy, cykle i czas (enjoy life)

Sprawdź też

Paszka to jeden z ciekawszych producentów nowej fali rodzimego eksperymentu. Razem z Kachą Kowalczyk tworzy duet Muka, a jego solowe dokonania to również kawał dziwacznej, kolażowej i nasączonej internetowym wajbem elektroniki.

Ehh hahah – Fissure (& Options)

Można powiedzieć, że to dość spokojna, ale też bardzo fikuśna kaseta. Mniej stricte klubowego grania, a za to więcej ambientowo-eksperymentalnego brzmienia od producenta ukrywającego się pod ksywką Ehh hahah. Dużo sound collage’u i fajnych sampli. Wszystko fajne!

Pamiętajcie, że Nadmiar potrwa do 6 lipca, a muzyczne wydarzenia odbędą się w piątek i w sobotę! Pełny program złapiecie TUTAJ.

Bilety na Nadmiar #4: Rewizja dostępne są w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone