Czytasz
Nie jedziesz na Open’era? Nic się nie stało, w Warszawie też jest co robić!

Nie jedziesz na Open’era? Nic się nie stało, w Warszawie też jest co robić!

Open'era co robić w Warszawie Going.

Jeśli z jakiegoś powodu nie wybieracie się na tegorocznego Open’era – nic straconego! W Warszawie dzieje się naprawdę sporo, A$AP Rocky póki co siedzi na dołku, a przecież w Gdyni i tak ma być 17 stopni z deszczem.

Odpuszczacie Open’era? Dobrze się składa, bo mamy dla Was selekcję wydarzeń, dzięki którym skutecznie zapomnicie o tym, że wszyscy znajomi wyjechali nad morze. Czołówka światowego jazzu, jeden z oryginalniejszych raperów młodej fali czy dźwiękowe sanatorium. Jest w czym wybierać!

Warsaw Summer Jazz Days, 4-7 lipca, różne lokalizacje

Liczba jazzowych artystów na Open’erze: 2. Warsaw Summer Jazz Days: 21. W Warszawie zagrają Snarky Puppy, Nubya Garcia, Lounge Ryszards i wielu innych artystów. WSJD to jedna z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych jazzowych imprez w Polsce. Nie jara Was trap, reggaeton i EDM? No to dobrze będzie zostać w stolicy!

Lado w Mieście: Resina, BNNT, Koza, 4 lipca, Plac Zabaw

Tydzień temu rozpoczęliśmy Lado w Mieście (i na Wsi też!), a już w najbliższy czwartek dostaniemy jeden z najmocniejszych strzałów odsłony 2019. Na Placu Zabaw zagrają BNNT, których potężne dźwięki potrafią totalnie zmieść nas emocjonalnie, podobnie zresztą jak elektroakustyczne opowieści wiolonczelistki Resiny. Wyróżniającym się elementem line-upu jest młody raper Koza, który kompletnie nie ogląda się na panującą modę i tworzy własny świat, w którym wydarzyć się może dosłownie wszystko. After? WYSIWYG na Barce z Monster w roli głównej. I że niby The Strokes z Greetą van Fleet i Kwiatem Jabłoni lepsze?

Onkoświr na Jasnej, 4 lipca, Jasna 1

Kolejna impreza Onkoświr mająca na celu pomoc choremu Adamowi aka DJ-owi Czapli Siwej. Kojarzycie go z warszawskiej sceny klubowej i m.in. z imprez Syntetyku. Chłopak potrzebuje naszego wsparcia, a najbliższa okazja ku temu już w czwartek na Jasnej 1. Zagrają m.in. dzuma, Krenz, Wojtek WWW, Filip Lech i Phatrax. Co jak co, ale takich świrów na Beat Stage nie znajdziecie. Pomagajmy – you’ll never fight alone! Internetowa zbiórka TUTAJ.

Rosa Vertov i Zaumne, 4 lipca, Paloma nad Wisłą

TAKI zestaw w TAKIM miejscu i to zupełnie za FREE? Niemożliwe, a jednak. Przepraszamy bardzo, czy przy jakimkolwiek open’erowym food trucku dostaniecie tak cudowny soundtrack? No nie bardzo. Za to w Palomie, która serwuje pyszną szamkę (TACOSY Z DORSZEM) i równie dobre drinki, będzie można posłuchać dziewczyn z Rosa Vertov i melancholijnego dub-ASMR-house-ambientu od Zaumne. Paloma Stage for life.

Farba znaczy krew, do 11 sierpnia, Muzeum nad Wisłą

Na gdyńskim festiwalu pomiędzy koncertami można wpaść do muzeum. Zupełnie jak w Warszawie, nad Wisłą. Można pójść na koncert na Placu Zabaw, posłuchać muzyczki na Barce i w Palomie, a po drodze obejrzeć super wystawę w MSNie!

Open'era
fot. Daniel Chrobak/mat. prasowe

Warszawskie Sanatorium Dźwięku #3, 5 lipca, SPATiF

Słyszeliście kiedyś eksperymentalną elektronikę na Open’erze? No właśnie. Zapomnijcie o Alter Stage i wpadajcie do SPATiFu. Będzie pokaz filmowy, a później zagrają Adam Gołębiewski, Qba Janicki i Gerard Lebik. A wszystko to w ramach przedsmaku przed główną częścią Sanatorium w Sokołowsku!

Targi Małych Wydawców, 6 lipca, Plac Zabaw

Open’erowy merch? Koszulki znanych zespołów? Dajcie spokój. Po pierwsze – szkoda przepłacać, a po drugie – nadwiślański Plac Zabaw ma dla Was ciekawszych wystawców. To tutaj, już w sobotę, odbędą się kolejne Targi Małych Wydawców. Będzie merczyk, będą kasety, płyty, winyle i wszystko to, co prawilny kolekcjoner powinien mieć na swojej półce (lub na sobie).

No Vacation, 6 lipca, Klubokawiarnia Chmury

Ale jak to? Przecież wakacje właśnie się rozpoczęły? Żarty na bok – do Warszawy wpadnie super zespół z San Francisco o znacznie mniejszej popularności niż The Smashing Pumpkins, ale na pewno o znacznie ciekawszych piosenkach i w znacznie lepszej formie. Po co wielkie sceny, jak można wpaść do klimatycznych Chmur i to za niecałe 8 dyszek.

Splot Słoneczny, 7 lipca, Hocki Klocki/Lunapark

Niedziela w plenerze? Ostatnie taneczne podrygi? Opcja jest jedna – praska strona Wisły i Splot Słoneczny w Hockach. Idealna opcja na przedłużenie sobie festiwalu lub zwyczajne zakończenie weekendu w mieście. Zagrają Bekett, NuCasa i Nowosad!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone