Czytasz
Jak pomóc uchodźcom? Na przykład na 1 z tych 3 sposobów

Jak pomóc uchodźcom? Na przykład na 1 z tych 3 sposobów

Dwudniowy benefit, aukcja polskiej sztuki i specjalny album muzyczny – co je łączy? Wszystkie powstały z myślą o tym, by pomóc uchodźcom mieszkającym w Polsce i/lub osobom, które zostały uwięzione na polskiej granicy.

Artyści i instytucje połączyli siły, by zebrać środki finansowe na rzecz fundacji, które działają zarówno na terenie naszego kraju, jak i na granicy. Wymienione akcje odbędą się w najbliższych dniach (lub już się zaczęły). Pomóc uchodźcom możesz oczywiście na wiele innych sposobów – na przykład przelewając środki bezpośrednio na konta wybranych organizacji pomocowych.

Benefit Przyjęcie II

Dwudniowy festiwal muzyczny odbędzie się kolejno: 17 grudnia w klubie SPATiF i 18 grudnia w Hydrozagadce. W piątek zagrają: Raphael Rogiński feat. Nasta Niakrasava, Jerry & The Pelican System, Paweł Szamburski (tegoroczny finalista Paszportu Polityki!) i Brutah. W sobotę na scenie staną: Enchanted Hunters, Magneto i T’ien Lai. Wszyscy muzycy zagrają charytatywnie. Koncerty mają zaczynać się o 20.00.

Bilet na jeden dzień z opcją wyboru ceny: 30, 50 i 100 zł można kupić w Going. PIĄTEK i SOBOTA

Wszystkie pieniądze z biletów trafią do współtworzącej Grupę Granica fundacji Polska Gościnność, znanej też jako CHLEBEM I SOLĄ. To działająca od 2012 r. organizacja oferująca wsparcie uchodźcom – wcześniej głównie prawne, a teraz jest to także niezbędna doraźna pomoc umożliwiająca fizyczne przetrwanie.

Uwaga! Weź ze sobą dokument ze zdjęciem oraz europejski certyfikat szczepień (może być w telefonie), ewentualnie zaświadczenie przechorowania Covid-19 w ciągu ostatnich trzech miesięcy lub negatywny wyniku badania RT-PCR wykonanego nie dłużej niż 48h przed wydarzeniem. Bardzo prosimy o przygotowanie wszystkich dokumentów przed wejściem, co umożliwi sprawne wchodzenie do klubu. Jeśli masz objawy choroby lub przeziębienia prosimy zostań w domu.

Zapoznaj się z oświadczeniem klubu SPATiF.

Jeśli nie możesz przyjść, a chcesz wesprzeć fundację i uchodźców, możesz wpłacić pieniądze tutaj.

Gaap Kvlt – Displaced Pilgrims

Gaap Kvlt to artysta, który łączy motywy orientalne z ambientem i dark ambientem. Jego najnowszy album powstał z potrzeby wsparcia osób dotkniętych kryzysem uchodźczym, które utknęły między granicami Polski i Białorusi. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przekazany na konto Fundacji Ocalenie. Za okładkę odpowiada rysowniczka, tatuatorka i aktywistka Devils Claws. Masteringiem zajął się Michał Wolski.

Strach, chłód, ból, głód, stres, pragnienie, bezradność, niepokój, drgawki, choroba, brak higieny, tęsknota, manipulacja.

Czy kiedykolwiek tego doświadczyliście?

Oni doświadczają tego codziennie. Oni nie są bezimienni.

To Dżamal, Basma, Fatima, Baszar i Nermin.

To Mariani, Tau, Zarina i Mwamba. Przybyli z odległych krajów z nadzieją na spokój, zdrowie, lepsze życie i szansę na pomoc swoim bliskim oddalonym od nich o tysiące kilometrów.

Niechciani, wytykani palcami, będący kartą przetargową polityków i trybikiem w grze politycznej.

Podzielają losy jednego z najsłynniejszych uchodźców, którego narodziny wkrótce będzie świętowało wiele milionów ludzi na Świecie. Potrzebują naszego wsparcia. Chcą kochać, śmiać się, dbać o swoje rodziny. Nie zasługują na śmierć w lesie. Chcą żyć. Pomóżmy im.

Starzy Bogowie się obudzili.

BANDCAMP: Gaap Kvlt

Sztuka bez granic

W środę 15 grudnia w Palomie nad Wisłą odbędzie się aukcja charytatywna prac specjalnie podarowanych na ten cel przez grono przedstawicieli i przedstawicielek różnych dziedzin sztuki – od plastyki czy mody po muzykę. Dochód z aukcji zostanie w całości przekazany @grupagranica.

Wśród zaangażowanych artystów i artystek znaleźli się:

Nina Sakowska
Marta Szypulska
Zuzanna Bartoszek
Jagoda Wójtowicz (Eternal Engine)
Marta Nawrot (Eternal Engine)
Stachu Szumski
Bartosz Zaskórski
Melancholia.co 
Aleksandra Goldmishn
Justyna Górowska (WetMeWild)
Jan Moszumański
Szymon Rogiński 
Rafał Dominik
Agata Wrońska
Corenick
Maurycy Gomulicki
ATM collective
Karina Gorzkowska
Maja Szerel 
Laura Polańska
Gregor Różański
Filip Todd
Holy.spells
GONE ARCHIVE
Janek Simon
Andrzej Wieteszka
Karolina Mełnicka
Cezary Poniatowski
Karol Radziszewski 
Marta Koch
Szymon Gosławski
Marceli Adamczyk
Paweł Mazur (Eternal Engine)

Jeśli nie uda wam się nic wylicytować lub macie skromniejszy budżet, na miejscu będzie też puszka na datki.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone