Czytasz
Dobro nie zna granic – wyjątkowa akcja charytatywna na rzecz migrantów

Dobro nie zna granic – wyjątkowa akcja charytatywna na rzecz migrantów

Prawdziwy talerz bądź wirtualny talerz-cegiełka – w te Święta możesz postawić je na stole i w ten sposób pomóc uchodźcom. Wszystko za sprawą akcji Dobro nie zna granic

Prawdopodobnie większość z nas kojarzy świąteczną tradycję stawiania na wigilijnym stole talerza dla zbłąkanego wędrowca. Puste miejsce ma symbolicznie przypominać o tym, że nie wszyscy mają szczęście spędzać ten czas w bezpieczeństwie i cieple. Niezależnie od tego, czy obchodzicie Boże Narodzenie, możecie wziąć udział w wyjątkowej akcji, która ma na celu pomoc uchodźcom – Dobro nie zna granic.

Talerz charytatywny możecie zakupić TUTAJ

Dzięki wspólnym działaniom Fundacji Ocalenie, KIK – Klubu Inteligencji Katolickiej, BNP Paribas Bank Polska i Targów Rzeczy Ładnych możecie nabyć jeden z limitowanych, porcelanowych talerzy. Każdy z nich został ozdobiony symbolicznym motywem drutu kolczastego. To bezpośrednie odniesienie do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie zmaterializowane zasieki oddzielają potrzebujących od potencjalnych źródeł pomocy – w tym właśnie bezpieczeństwa i ciepła.

W ramach akcji dostępna jest również cegiełka czyli talerz wirtualny, który możecie pobrać po zasileniu akcji Dobro nie zna granic dowolną kwotą. To forma instagramowego filtra, działającego na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości. Patrząc przez ekran telefonu, możecie postawić niematerialny obiekt ceramiczny na całkiem rzeczywistym stole.

Cały dochód z akcji trafi na konta dwóch instytucji – do Fundacji Ocalenie i KIK – Klubu Inteligencji Katolickiej. Zostanie on przeznaczony na rzecz pomocy humanitarnej udzielanej uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej oraz wsparcie migrantów przebywających na terenie Polski.

Sprawdź też
Pieski ze schroniska

dobro nie zna granic
fot. materiały promocyjne

Jeśli talerz charytatywny stanie się dla Was początkiem kolekcji ceramicznych unikatów, może zainteresują Was też memiczne prace Sarnodzieło?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone