Czytasz
Pieski ze schroniska uratowane przed mrozem [everyone liked that]

Pieski ze schroniska uratowane przed mrozem [everyone liked that]

Pieski ze schroniska

Pieski ze schroniska w Krakowie miały mieć bardzo ciężki czas. Część zwierząt trzymano w nieocieplonych kojcach. Na pomoc przyszli jednak krakowianie, którzy w dwa dni przyjęli tymczasowo ponad 100 psiaków.

Nadzwyczajny apel schroniska

Pieski ze schroniska czekał bardzo ciężki czas ze względu na nagłą falę mrozów, która w zeszły weekend nawiedziła Polskę. Schronisko w Krakowie zaalarmowało na swoim Facebooku o zaistniałym problemie.

Pieski ze schroniska viralem

Informację popchnęły rozmaite zasięgowe konta. W rezultacie ponad 120 czworonogów z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt znalazło schronienie w domach tymczasowych. Prędko przed placówką uformowała się ogromna kolejka z chętnymi do adopcji tymczasowej.

May be an image of 13 people and crowd

Piesek, czyli strażnik miejski

Nawet straż miejska zaangażowała się w akcję, kontrolując ruch wokół schroniska. Marek Anioł ze Straży Miejskiej w Krakowie, mający za zadanie tylko regulować ruch, wraz z kolegami zaadoptował psa o imieniu Mombaj, który otrzymał własny pokój na komendzie.

May be an image of dog
Piesek Mombaj

Szybka adopcja psów była możliwa dzięki skróconej procedurze adopcyjnej. Jednak starannie dobierano zwierzęta do nowych opiekunów, mając nadzieję, że niektóre z nich znajdą tam stały dom. Sobota okazała się rekordowa, bo dom znalazło aż 80 psów. Uratowanie przed zimnem było możliwe częściowo dzięki działaniom posła Łukasza Litewki, który pomógł w promocji akcji.

Sprawdź też
Bedoes uratował konia

Akcja zakończyła się w niedzielę po południu, kiedy to wszystkie psy kwalifikujące się do tymczasowej adopcji znalazły dom. Co więcej, Litewka od kilku dni konsekwentnie publikuje posty, w których informuje, że kojce są puste. Nikt póki co nie zwraca tymczasowych psiaków.

Czytajcie więcej o inicjatywach charytatywnych tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone