Czytasz
Jakie są najczęściej wyszukiwane kawałki k-popowe 2022 roku?

Jakie są najczęściej wyszukiwane kawałki k-popowe 2022 roku?

najczęściej wyszukiwanie kawałki k-popowe

Shazam to bardzo pomocna aplikacja. Za pomocą jednego kliknięcia jest w stanie stwierdzić, jaka piosenka leci w tle. Sprawdzanie kawałków w restauracjach czy przymierzalniach to jedno. Drugie – najczęściej wyszukiwane kawałki k-popowe tego roku.

Jak co roku do sieci trafiło podsumowanie najczęściej shazamowanych kawałków roku. My na warsztat weźmiemy listę, którą tworzą utwory k-popowe. Na szczycie rankingu znajduje się singiel Money od Lisy, jednej z wokalistek BLACKPINK. Co ciekawe ten track miał premierę we wrześniu 2021 roku, a mimo to znalazł się w okolicach szczytu.

Najczęściej wyszukiwane kawałki k-popowe

Na drugim, trzecim i czwartym miejscu znajdziemy Moon, Epiphany i Dynamite, czyli kawałki od BTS. Dalej jest Pink Venom, singiel promujący najnowszy album wspomnianego wyżej girlsbandu. Kolejne dwie pozycje znów należą do BTS. Pewnym zaskoczeniem jest z pewnością ósma lokata DARARI autorstwa Treasure. Dziewiątka? Znowu BLACKPINK, tym razem z How You Like That. Ostatnie miejsce w dyszce to Zoom od Jessi. Był trendem na TikToku, więc wszystko się zgadza.

Najczęściej wyszukiwane kawałki k-popowe

The Feels od Twice znalazło się na 11. miejscu, a zaraz za nim swoje robi kolejna produkcja BTS (Fake Love). Na 13. pozycji znalazł się PSY wraz z That That. W utworze gościnnie pojawia się Suga z BTS. Nic dziwnego, skoro miejsca od 14 do 16 również okupuje ta grupa. Ba, dwa kolejne to solowe tracki Jina! Warto zauważyć, że jeden z nich, The Astronaut, znajduje się na pierwszym miejscu najczęściej shazamowanych utworów na całym świecie (we wszystkich kategoriach muzycznych w dwóch ostatnich tygodniach).

Najczęściej wyszukiwane kawałki k-popowe

Dominacja BTS znalazła swoje odzwierciedlenie również na następnych miejscach. Dopiero na 22. widzimy zespół, który zadebiutował w grudniu ubiegłego roku, czyli IVE i jego najpopularniejszy kawałek Love Dive. 23. miejsce należy do ponownie do Jin i Abyss, a 24. to wielki powrót BLACKPINK (z Shut Down). Ostatnie miejsce zajmuje BTBT od B.I, Soulja Boy oraz DeVita.

Sprawdź też
k-pop

Najczęściej wyszukiwane kawałki k-popowe

11 razy BTS, a licząc solistów – aż 16. Warto też zwrócić uwagę na liczbę żeńskich produkcji, których jest zaledwie sześć. Jest więc sporo do zrobienia, bez dwóch zdań!

Od czego zacząć słuchanie k-popu?
My już wiemy, dowiedzcie się i wy!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone