Czytasz
Reko chlebowe dla Kizo. Sprawdź najlepsze piekarnie w Warszawie – Going. FOODIES

Reko chlebowe dla Kizo. Sprawdź najlepsze piekarnie w Warszawie – Going. FOODIES

chleb warszawa

Zapach pieczywa, ASMR rozrywanej chlebowej skórki – to rzeczy, które wypełniają nasze sny. Przetestowaliśmy najlepsze piekarnie w Warszawie i wybraliśmy nasze ulubione miejsca.

Życie jest za krótkie, żeby jeść słabe pieczywo. Wybraliśmy 5 miejsc, które są totalnymi pewniakami. Te piekarnie w Warszawie zawsze dostarczają nam wrażeń smakowych i zapachowych na najwyższym poziomie. Na samą myśl cieknie ślinka! Oto najlepsze piekarnie w Warszawie.

A co powiemy Kizo? J***ć kapusi, jedzcie chlebusie.

DEJ Piekarnia

piekarnie w Warszawie
DEJ Piekarnia, fot. materiały promocyjne

Pochlebnie i Montażownia połączyły siły, by stworzyć piekarnię DEJ. Czemu DEJ? Bo DEJ mnie ten chleb. W ofercie znajdziecie chleby pszenne i żytnie (po 12 zł za bochenek), croissanty z migdałem i morelą albo pistacją i jeżyną (również 12 zł). Jesteście weganami? Złapcie drożdżówki z orzechem laskowym i czekoladą albo cynamonki (po 7 zł). Psst, większość produktów można zamówić z wyprzedzeniem na specjalnej stronie.

Adres: ul. Płatnicza 57 (Bielany)

Godziny otwarcia: wtorek, czwartek, piątek: 8-16, środa: 10-18, sobota: 9-15.

Instagram: dej_piekarnia

Chaud Pain

najlepsze piekarnie w Warszawie
Chaud Pain, fot. materiały promocyjne

Piekarnia, cukiernia i delikatesy zlokalizowane w prestiżowych wnętrzach Hotelu Europejskiego. W środku czeka na Was selekcja pieczywa – chleby za 12-16 zł, chleb bezglutenowy za 25 zł czy brioche i croissanty za 9-14 zł. Jeśli macie ochotę przysiąść na miejscu, w menu znajdziecie m.in. focaccię (29 zł), pieczony ser z bagietką (34 zł) oraz kanapkę reuben na wiejskim chlebie (29 zł). Pro tip: w lodówce przy wejściu znajdziecie buteleczki kombuchy Meduzyna – lekko cierpkiej, delikatnie musującej, idealnej do rzemieślniczego pieczywa.

Adres: Ossolińskich 3 (Centrum)

Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota: 9-19, niedziela: 9-18.

Instagram: piekarnia_chaudpain

Cała W Mące

najlepsze piekarnie w Warszawie
Cała W Mące, fot. materiały promocyjne

Długa kolejka przed wejściem zakręca za róg. Na końcu drzwi i mikroskopijny lokal, wypełniony pysznymi wypiekami. To żoliborska Cała W Mące. Latem to mekka fanów jagodzianek, a przez resztę roku miejsce okupują wielbiciele jakościowego pieczywa. W menu oprócz pszennych i żytnich klasyków, znajdziecie m.in. rustykalny wieniec jabłkowy, chleb z dodatkiem pasty miso i czarnego sezamu albo – bardziej orientalny – z za’atarem i freekeh. Do tego słodkości – drożdżówki czy brioszki z kardamonem.

Adres: Krasińskiego 18c (Żoliborz)

Godziny otwarcia: wtorek, czwartek: 9-17, środa: 10-17, piątek: 9-16, sobota: 10-15.

Instagram: calawmacepiekarnia

RANO piekarnia rzemieślnicza

warszawa chleb
RANO, fot. materiały promocyjne

RANO – jak sama nazwa wskazuje – działa tylko… rano. Warto wstać trochę wcześniej i zgarnąć świeżutki bochenek chleba (a na deser od razu bostock w komplecie). Menu jest krótkie – trzy klasyczne pozycje chlebowe (12-14 zł) są dostępne cały tydzień, pszenny z makiem (hit!) złapiecie tylko we wtorki, z sezamem (12 zł) w piątki i soboty, a żytni z kiełkami żyta (16 zł) tylko w sobotę. Tego dnia na ladę wjeżdżają też słodziutkie scones. Pro tip: jeśli poimprezujecie w piątek wystarczająco długo, możecie przyjechać na otwarcie i kontynuować weekend z pysznymi wypiekami.

Sprawdź też
majówka

Adres: Stalowa 47 (Praga Północ)

Godziny otwarcia: wtorek-piątek 8-15, sobota: 8-13.

Instagram: rano_piekarnia

Bakery Browary Warszawskie

najlepsze piekarnie w warszawie
Bakery Browary Warszawskie, fot. materiały promocyjne

Listę, na której zebraliśmy najlepsze piekarnie w Warszawie zamyka Bakery Browary Warszawskie. W przeciwieństwie do RANO, w tym miejscu chlebek złapiecie aż do wieczora. Oczywiście nie zabraknie tutaj klasyków typu pszenica czy żyto, ale oprócz tego złapiecie też bardziej fancy propozycje. Co powiecie na bochenek z samopszy, czyli najstarszego udomowionego zboża (bardzo popularnego we Francji) w połączeniu z ziarenkami sezamu? My mówimy: oui! Wpadając po chleb, nie zapomnijcie dokupić trochę słodkości. Jedynym z najnowszych hitów są świąteczne croissanty piernikowe z czekoladową (!) kruszonką.

Adres: ul. Grzybowska 56 (Wola)

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 7-20, sobota: 8-18.

Instagram: bakerybrowarywarszawskie

Więcej artykułów z cyklu Going. FOODIES

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone