Czytasz
Wybieramy największe przeboje Haliny Frąckowiak

Wybieramy największe przeboje Haliny Frąckowiak

Halina Frąckowiak

W najbliższy weekend za sprawą cyklu “Made in Poland” kolejny raz przeniesiemy się w retro podróż do lat 70. i 80. Tym razem, gwiazdą wieczoru będzie Halina Frąckowiak razem ze swoim zespołem.

Halina Frąckowiak debiutowała w 1963 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów ma na swoim koncie ponad 20 płyt i kaset oraz występy na narodowych i zagranicznych festiwalach. Gdy w 1972 roku rozpoczęła karierę solową kilkukrotnie wygrała plebiscyt na najlepszą piosenkarkę. Już 30 marca będziemy mogli podziwiać artystkę na deskach Teatru WARSawy i z tej okazji postanowiliśmy wspomnieć kilka jej największych hitów.

Papierowy księżyc

“Papierowy księżyc z nieba spadł, skończył się video film…” ten refren zna na pewno każdy, bez względu na wiek. Piękny numer!

Małe Jeziora

Producentem tego utworu jest jeden z prekursorów muzyki elektronicznej w Polsce – Marek Biliński. Co ciekawe, syntezatory Bilińskiego oraz wers tekstu z tej piosenki pojawiał się w hip-hopowych produkcjach Eldo (Eternia) i PRO8L3Mu (Jakby świat kończył się).

Dancing Queen

Mimo upływającego czasu jest to wiecznie żywa melodia, idealna dla wszystkich fanów disco!

Pani Halinie towarzyszyć będzie również kolektyw didżejski Soul Service, który zaserwuje nam przekrój polskich przebojów z lat 70. i 80. Posłuchajcie ich playlisty, która z pewnością nastroi Was przed sobotnim koncertem!

To wydarzenie to wspaniała okazja, żeby cofnąć się w czasie. Bilety dostępne w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone