Czytasz
Noc Kultury w Lublinie – festiwal różnorodności i zaskoczeń

Noc Kultury w Lublinie – festiwal różnorodności i zaskoczeń

Noc Kultury

Noc Kultury odbędzie się już w najbliższy weekend. Sprawdźcie, co czeka Was w Lublinie!

Noc Kultury odbywa się w Lublinie od 2012 roku. W nadchodzący weekend spodziewajcie się wielu atrakcji i wydarzeń zlokalizowanych na terenie całego miasta. Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze naszym zdaniem punkty tegorocznego programu!

cover: Jakub Bodys

Noc Kultury rozpocznie się w sobotę 1 czerwca i potrwa do dnia następnego. W programie imprezy jak zwykle przekrój wszystkich możliwych atrakcji z pogranicza sztuk wizualnych, filmu, performensu, tańca i muzyki. Wybraliśmy kilka z nich, aby przybliżyć Wam, czego możecie się spodziewać i czego nie możecie przegapić!

Eksperyment miejski: Mury empatii. O komunikacji w przestrzeni miejskiej.

Żyjemy w dobie, w której relacje międzyludzkie przeżywają niemały kryzys i często musimy w nie wkładać podwójny wysiłek. Błędy w komunikacji, niezrozumienie potrzeb drugiej osoby czy zbyt duzy egocentryzm. W ramach Nocy Kultury odbędzie się kilka miejskich eksperymentów, a ten należy do najważniejszych z nich. Biorąc w nim udział poznamy dynamikę konfliktów i problemów w komunikacji i co najważniejsze – wyciągniemy z nich wnioski i postaramy się przekształcić w twórcze doświadczenia.

Noc Kultury
fot. Ignacy Tokarczyk

Regionalne muzeum cebularza – interaktywne pokazy w żywym muzeum

Cebularz. To jeden z lokalnych przysmaków, który może budzić kontrowersję i albo się go kocha, albo szczerze nienawidzi. Jeśli chcecie dowiedzieć się, skąd wziął się pomysł na ten wypiek, jaka legenda towarzyszy jego powstaniu i jakich sekretnych składników używa się do produkcji – musicie wziąć udział w tych warsztatach. Oczywiście, na koniec pokazów odbędzie się degustacja podgrzewanych cebularzy.

Zwiedzanie Izby Drukarstwa

Sprawdź też
wystawy

Jeśli chcecie dowiedzieć się o drukarni „Popularna”, która mieściła się w budynku Izby w latach 30. i zgłębić tajniki drukarskiego kunsztu – jest to idealna ku temu okazja. Co więcej, spodziewajcie się warsztatów, w ramach których nauczycie się jak czerpać papier czy składać tekst. Dla najbardziej ambitnych – nauka kaligrafii. Warto, tym bardziej, że moda na papierowe magazyny i wydania kolekcjonerskie powraca!

Międzynarodowy Festiwal Chórów Miast Partnerskich Lublina

“1 czerwca w Filharmonii im. H. Wieniawskiego odbędzie się prawykonanie utworu „Caelum et Terra” (Niebo i Ziemia) skompowanego przez Romualda Twardowskiego do słów XVII-wiecznego poety Macieja Kazimierza Sarbiewskiego. Utwór wykonają połączone chóry z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy pod dyrekcją prof. Urszuli Bobryk.” My to kupujemy i jeśli mielibyśmy wybrać jedno muzyczne wydarzenie, które odbędzie się w ramach Nocy Muzeów – wybralibyśmy właśnie ten koncert. Już czujemy te majestatyczne, potężnie brzmiące głosy. Koniecznie!

Pełny program znajdziecie TUTAJ!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone