Czytasz
Poznaliśmy nominacje do Grammy 2020 – wśród nich artyści, którzy niebawem zagrają w Polsce

Poznaliśmy nominacje do Grammy 2020 – wśród nich artyści, którzy niebawem zagrają w Polsce

Tyler Grammy Going. bilety Tycho Apparat

Wiadomo, zaskoczeń i szału nie ma. Grammy to takie większe Fryderyki, czyli w zasadzie nie ma co przeżywać, chociaż wszyscy i tak to robią.

Tak się złożyło, że kilku artystów, którzy zostali nominowani do Grammy 2020 przyjadą niebawem do Polski. Wciąż czekamy na pierwsze razy lub powroty wielu z nich i wywołujemy do tablicy Lizzo, Tylera, the Creatora, Billie Eilish, Arianę Grandę czy Andersona .Paaka.

W ramach oczekiwania i kolejnych listów z prośbami o głośne bookingi sprawdziliśmy, kto na pewno wpadnie w przyszłym roku do Polski i ma szansę zgarnąć – jakby nie patrzeć – wciąż dość prestiżową nagrodę. W kwestii jakości muzycznej bywa różnie, ale to temat na zupełnie inną gadkę.

Słuchacie rapu? Sprawdźcie naszą koncertową selekcję!

No więc w czasach dominacji wątpliwej jakości rapu (najróżniejszej maści), tanecznej elektroniki (głównie będącego w fatalnej kondycji EDM-u), a także solowych artystów, za którymi stoją sztaby ludzi i wielkie koncerny znalazło się wśród tych nominacji kilka przyzwoitych i smakowitych kąsków. Mowa m.in. o szefie Golf Wang Tylerze, the Creatorze, Lizzo, YBN Cordae, Tycho czy ekipie Dreamville i Young Thugu. Bo chyba nominacje w kategoriach country czy najlepszy album komediowy mało kogo interesują?

Chwilowo, odłóżmy marzenia na bok i spójrzmy na rzeczywistość. Nominowany w kilku kategoriach YBN Cordae wpadnie do Warszawy 25 marca. Młodociany raper wypuścił w lipcu tego roku debiutancki krążek Lost Boy, za który dostał nominację do rapowego albumu roku, a numer Bad Idea jest w gronie potencjalnych zwycięzców w kategorii Best Rap Song. Skręćmy w stronę spokojniejszej muzyki elektronicznej – Apparat i Tycho zostali nominowani w kategorii Best Electronic Album. Niemiecki producent wpadnie do Polski na dwa koncerty w grudniu – do NFMu we Wrocławiu i katowickiego NOSPRu. Z kolei podopieczny wytwórni Ghostly International zawita w lutym do Pragi Centrum.

Sprawdź też
Ariana Grande

Na Open’erze zagrają oczywiście Taylor Swift i Thom Yorke, również uwzględnieni przez gremium przyznające nagrody Grammy. Nominację zgarnęła również islandzka kompozytorka Hildur Guðnadóttir, oczywiście za soundtrack do serialu Czarnobyl. Artystka wystąpiła w październiku na festiwalu Unsound, z którego relację również możecie przeczytać na naszym blogu.

Bilety na koncerty YBN Cordae, Apparata czy Tycho dostaniecie w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone