Czytasz
Nowy singiel Blagi właśnie wylądował

Nowy singiel Blagi właśnie wylądował

Raper z Krakowa właśnie uderzył z premierowym utworem. Nowy singiel nosi tytuł Boombox.

Blaga to raper oraz producent muzyczny. Wcześniej był związany z krakowską ekipą Hashashins, pod przewodnictwem Deysa. Ten 23-letni artysta wybija się na tle wielu innych newcomerów niecodziennymi połączeniami – jego twórczość to bardzo oryginalny miks newschoolowego rapu z muzyką taneczną. W praktyce więc brzmienie Blagi to dynamiczne rapowanie połączone z rytmami electro, house i techno. W ten sposób Blaga chce zaznaczyć swoją oryginalność i odrębność od innych, o wiele bardziej utartych i zwyczajnych stylów współczesnych raperów. Nowy singiel Blagi ma tytuł Boombox.

Nowy singiel Blagi

Dzisiejsza premiera ma bardzo dynamiczny, imprezowy klimat. Raper chce w ten sposób zakończyć sezon letni i pożegnać się z wakacjami. W utworze od razu daje się we znaki atmosfera szalonego melanżu. Tekst z kolei ukazuje w nieco ironiczny sposób, z pewnym przymrużeniem oka klubowe wyczyny przedstawicieli młodego pokolenia. Dzieciaki idą na imprezę, a w ręku trzymają boombox – można rzecz, że już wręcz relikt przeszłości, ale czy na pewno? Podkład łączy imprezowy sznyt z mocno syntentycznymi, elektronicznymi naleciałościami.

Premierze towarzyszy teledysk w reżyserii Pawła Bieguna oraz całej ekipy Kriziz. Całość ma bardzo neonowy, po części futurystyczny klimat. Najbardziej charakterystycznym elementem klipu jest niewątpliwie postać z tytułowym boomboxem umiejscowionym… na głowie. Za całe audio odpowiada Blaga we własnej osobie. Zarówno podkład muzyczny, słowa, rap jak i mix i mastering są w pełni jego autorstwa. Utwór jest oczywiście dostępny również na wszelkich serwisach streamingowych.

SPRAWDŹ TEŻ: NOWY UTWÓR PEZETA I NATALII SZROEDER

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone