Czytasz
Powrót na solo. Przesłuchaliśmy nowy singiel Young Igiego

Powrót na solo. Przesłuchaliśmy nowy singiel Young Igiego

Jeden z największych pionierów newschoolu w Polsce właśnie opublikował swój pełnoprawny nowy singiel. Jak brzmią Małe Krople?

Z grupy na FB poświęconej OIO możemy się dowiedzieć, że minęło 639 dni od ostatniej solowej premiery Young Igiego. Raper bynajmniej nie był przez ten czas nieaktywny. Ma za sobą dwa wielkie współprace, projekt OIO z Okim i Otsochodzi oraz nieco późniejszą Amfisbenę z Żabsonem. Wielu oddanych fanów nie jest jednak wcale usatysfakcjonowanych tymi ruchami Igiego i domagają się pełnoprawnej solowej płyty. Ostatni w pełni samodzielny album rapera, Skan Myśli, za niecałe dwa miesiące będzie świętował trzecie urodziny. Nowy singiel może zwiastować wreszcie powrót do solowej działalności. Niemałym zaskoczeniem może być zmiana stylówy wizualnej artysty. Young Igi wreszcie zdecydował się pożegnać ze swoimi charakterystycznymi, długimi włosami.

Za reżyserię tego dynamicznego klipu odpowiada Maciek Adamczak

Dzisiejsza premiera zdaje się być powrotem do rdzennego stylu Igiego z pierwszych płyt. Możemy usłyszeć sporo autotune’a i zabawy wysokimi tonami oraz eksperymenty z wokalem. Za bit odpowiada niezawodny Atutowy, który już od pewnego czasu produkuje praktycznie dla większości topki polskiego mainstreamu. Jest chociażby autorem instrumentali do znanej dobrze wszystkim Bedoesiary czy też ostatnich premier od Kaza Bałagane i Sariusa.

Nowy singiel Young Igi
Nowy singiel Young Igiego

Mamy już nowy singiel Young Igiego – kiedy jednak możemy spodziewać się płyty?

Biorąc pod uwagę płodność artystyczna Young Igiego, być może cały krążek dostaniemy jeszcze w tym roku. Pamiętajmy, że w przeciągu mniej niż roku wypuścił dwa ogromne projekty, w których był integralną częścią. Zdaje się, że to tempo wydawnicze weszło już Igiemu w krew i póki co nie zamierza wyhamować z wypuszczaniem kolejnych premier.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone