Czytasz
Nowy utwór Quebonafide (?), rekord Maty i śmieszki Snoopa – rap przegląd

Nowy utwór Quebonafide (?), rekord Maty i śmieszki Snoopa – rap przegląd

Jak zwykle pora na szybki raprzegląd, co odwaliło się na naszym rapowym podwórku. Dzisiaj w menu serwujemy Matę na Billboardzie, Kubę Grabowskiego w SBM (czy to oznacza nowy utwór Quebonafide? albo Kuby?), Young Multiego na jednym talerzu z Trippie Redem, a na deser wleci zjarany Snoop Dogg, zapraszamy!

Quebo stworzył nową postać i przechodzi rapgrę od nowa

Dla tych, którzy grają w gry RPG: kojarzycie ten moment, gdy przeszliście główną linię fabularną, ale gra tak bardzo Wam się podobała, że postanawiacie ją przejść jeszcze raz? Zakładacie nową postać i z całą wiedzą i doświadczeniem, które zdobyliście podczas pierwszej rozrywki, zaczynacie od nowa. Idzie Wam o wiele łatwiej, bo ogarniacie, które questy kiedy robić, co pominąć, i w jaki sposób rozwijać postać, żeby była jak najsilniejsza bez zbędnych potknięć. Właśnie to robi w tym momencie Quebonafide w swojej alternatywnej wersji. Co więcej, dotarł już do etapu zakontraktowania przez SBM. Na Twitterze Kuby Grabowskiego pojawił się taki o to wpis:

nowy utwór quebonafide
będzie nowy utwór Quebonafide / Kuby?

Ciężko na 100% określić, co może oznaczać załączona data. Nie jest to przecież dzień, w którym Quebonafide zadebiutował te 10 lat temu. Miał już kilka tracków nagranych przedtem, a generalnie z bardziej konkretnymi materiałami ruszył dopiero w 2013. 23 sierpnia 2012 roku wyszedł za to utwór Solara i Białasa pod tytułem Wyjątkowy.

Istnieje szalona teoria, że Quebo zaplanował całą swoją karierę już równą dekadę temu.

Teraz, 23 sierpnia, wyjdzie z kolei jego pierwszy debiutancki utwór z tamtego okresu, który przesiedział na kanale SBM na niepublicznym te 10 lat. Nie spodziewałbym się aż takiego masterminda od strony Quebo. Mimo, że Que jest największym mózgiem pod względem przekmin z wydawaniem muzy w historii Polski, nawet on nie powinien był być zdolny do aż takiego przewidywania przyszłości (A może był…?).

Jest za to inny trop. Prawdopodobnie 23 sierpnia wyjdzie nowy utwór Jakuba, który został już zagrany w festiwalu w Płocku. Oto on:

Natomiast czy to na pewno to – nie wiadomo! I chyba to jest najpiękniejsze w śledzeniu ruchów tego człowieka. Można mieć dobre tropy, trafne domysły, ale nigdy nie możemy być w stu procentach pewni, co Jakub trzyma w bani. Parafrazując jego wers z ostatniej płyty, nowe alter ego Quebo, w sumie nie zrozumiesz tego.

Odbył się kolejny plebiscyt rapowy, ale nikt o nim nie wiedział

Dopiero co odbyło się Lech Polish Hip-Hop Music Awards 2022! Nic Ci to nie mówi? Ciężko, żeby mówiło, bo owa gala nie była nigdzie transmitowana. Nie było nawet żadnej relacji pisemnej w mediach społecznościowych tego przedsięwzięcia. Trochę nie wiadomo, o co chodzi, ale za to jest to prawdopodobnie najbardziej zrównoważony plebiscyt ze wszystkich dotychczasowych.

Ciężko przyczepić się do jakichkolwiek wyborów. Nie dominuje SBM, za to docenieni zostali mniej mainstreamowi, za to piekielnie zdolni artyści, tacy jak Szczyl i Barto Katt. Warto też dodać ogromny plus dla gremium za docenienie EP Młodego G, która mimo wszystko przeszła w zeszłym roku bez echa. No i fajnie, tylko może za rok zrobicie coś więcej niż jedną graficzkę wrzuconą po gali?

Mata jest POJ384NY i wbił się do światowej topki (znowu)

nowy utwór quebonafide

Najdroższy klejnot SBMu ponownie pobił kilka kolejnych rekordów z pomocą nowego singla. Po pierwsze, ponownie padł rekord największej liczby streamów w Polsce. JESTEM POJ384ANY podczas drugiej doby od premiery miał ich na swoim koncie aż 854.816. Dotychczasowym rekordzistą był Malik Montana, którego utwór wygenerował ich 753.975.

Ponadto, singiel Maty był trzecim najpopularniejszym debiutem na całej planecie. W dniach 12-14 sierpnia jego numer przegrał tylko z Nicki Minaj i brazylijskim piosenkarzem Luanem Santana. Pamiętajmy jednak, że nie jest to pierwsze osiągnięcie Matczaka w stylu worldwide. Rok temu wbił się do listy Billboard 200 jako pierwszy Polak w historii z pomocą singla Kisscam. Kto wie, co jeszcze przed nim!

Graficzka via Lil Konon

Young Multi & Trippie Red na wspólnym numerze?

Multi, podobnie jak wspomniany przed chwilą Mata, również romansuje z zagranicznym światem muzycznym. Trippie Red na jednym ze swoich ostatnich streamów powiedział wprost, że cały czas utrzymuje kontakt z Multim. Ich relacja ciągnie się już co najmniej od 2019 roku, gdy Trippie propsował muzę Mulciaka i wybrał go na swój support przed koncertem w warszawskiej Progresji. Co więcej, na owym streamie, Trippie powiedział, że prędzej czy później przetną się muzycznie z Multim. Gdyby doszłoby to do skutku, byłaby to jedna z największych międzynarodowych kolaboracji z udziałem polskiego rapera e v e r.

Snoop Dog wrzuca na swój IG fragment Pytania na Śniadanie sprzed lat i jest imba

Snoop Dogg współcześnie jest znany między innymi z tego, że wrzuca na swojego Instagrama losowe rzeczy w losowym kontekście. Na jego konto wlatują przeogromne ilości mediów z przeróżnych źródeł. Co gorsza, można wysnuć wniosek, że Snoop niespecjalnie rozróżnia np. wrzucenie posta na Insta od dodania relacji. Nie ma żadnego wzoru czy spójności w tym, co tam się wyrabia.

Sprawdź też
Najrzadsza płyta

Co szczególnie zabawne, ostatnio na IG Snoopa wleciał filmik z panem Ząbkiem, który przebija rękę Marzeny Rogalskiej.

Tak, Snoop tak o, po prostu wrzucił polską telewizyjną wpadkę sprzed lat. Ponadto nie jest to pierwszy raz, kiedy Snoop Dog wrzucił ten filmik. Ostatni raz identyczne video wleciało na jego Insta trzy lata temu. Najwyraźniej Snoopa bardzo bawi ten incydent, albo jest tak zjarany, że zdążył już o nim zapomnieć. Tym razem filmik wygenerował u rapera 14.5 mln wyświetleń w dobę. W dodatku Marzena Rogalska wyraziła na swoim Instagramie żal do Snoopa, że ten odkopuje jej traumę sprzed 6 lat.

Raper o milionowych zasięgach wrzucił u siebie wideo, które ani trochę nie jest dla mnie zabawne – napisała dziennikarka na Instagramie. Mam prośbę, abyście nie wysyłali mi tego filmu. Bo zbyt dobrze go pamiętam, chociaż od tamtej pory minęło 6 lat. Przy okazji odpowiedzcie sobie na pytanie – czy naprawdę chcielibyście, aby ktoś przypominał wam wypadek, o którym chcecie nie pamiętać?

Cóż, pozostaje nam jedynie życzyć Marzenie Rogalskiej znalezienia ukojenia w związku z tymi nieprzyjemnymi wspomnieniami i uzbrojenia się w odporność na tego typu wrzuty. Ciężko bowiem o jakąkolwiek pewność, że to ostatni raz, kiedy Snoop przypomni sobie o tym filmiku.

Graficzka via Hype

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone