Czytasz
W 18 playlist dookoła globu w ramach NTS x Diesel TRACKS. Jest też Polska

W 18 playlist dookoła globu w ramach NTS x Diesel TRACKS. Jest też Polska

Akcja NTS x Diesel TRACKS to 18 niezwykłych miksów i playlist, prezentujących muzyczne bogactwo całego świata. Polskę reprezentuje członkini kolektywu Oramics – didżejka dogheadsurigeri.

Do udziału w NTS x Diesel TRACKS zaproszono twórców i twórczynie, reprezentujących różnorodne gatunki wokół współczesnej muzyki elektronicznej. To przedstawiciele i przedstawicielki 18 krajów: Francji, Szkocji, Turcji, Wietnamu, Japonii, Kazachstanu, Chin, Egiptu, Ugandy, Kenii, Ghany, USA, Meksyku, Kanady, Brazylii, Argentyny, Australii i oczywiście Polski. Organizatorzy podkreślają, że projekt ma promować uniwersalny język kultury klubowej i stanowić platformę wymiany inspiracji. Nie zapominają też o czystej frajdzie z eksplorowania nowej muzyki – a tej znajdziecie tu całe mnóstwo.

NTS x Diesel TRACKS

W ramach polskiej playlisty, dogheadsurigeri przygotowała selekcję 20 numerów. Jak mówi, wybierając utwory kierowała się przede wszystkim intuicją. Znajdziemy tu osoby związane ze sceną eksperymentalną: julek ploski, k:i:o:s:k czy Mlody Sprzet z Boy Kotem i nadziejem. Jest też reprezentacja uznanych producentów i producentek muzyki elektronicznej: Abu Zeinah, T A K A. Do tego gitarowy Anatol, poetycki Zaumne i popowi Coalsi. Prawdziwe tour de force polskiej muzyki niezależnej.

Drugą częścią projektu jest 30-minutowy miks klubowy, prezentujący inspiracje muzyczne zaproszonej didżejki. Tu też nie zabrakło polskich akcentów. Usłyszymy remiks Spin System Marka Nalikowskiego autorstwa ISNT oraz Watch You (4×4 Mix) od naszego redakcyjnego kolegi NAKED RELAXING.

Pozostałych 17 miksów i playlist to dalsza wyprawa do świata pełnego świeżych brzmień i zaskakujących produkcji. W gronie zaproszonych do projektu osób znaleźli się m.in. Aggromance (Buenos Aires) z kolektywu HiedraH, 33EMYBW (Szanghaj) z kolektywu SVBKVLT, tangbosh (Ałmaty) z kolektywu ZVUK, Turkana (Kampala) z kolektywu ANTI-MASS czy Dj Kita (Los Angeles) z kolektywu Hood Rave. Różnorodność eksplorowanych gatunków muzycznych, kodów kulturowych i przenikających się inspiracji może przyprawić o zawrót głowy.

Sprawdź też

Wszystkie playlisty znajdziecie na stronie Diesel, a wszystkie miksy znajdziecie na stronie NTS.

Na marginesie – notuję olbrzymi plus dla organizatorów akcji za mocne wyjście poza Amerykę Północną i Europę. Choć powinno to być oczywiste, nadal nie zawsze jest standardem.

Więcej o polskiej muzyce niezależnej? Sprawdź nową EP-kę od Ku Ku

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone