Czytasz
Od ziomali dla ziomali z Gdańska. Nadchodzi 3ERA Festival 2024

Od ziomali dla ziomali z Gdańska. Nadchodzi 3ERA Festival 2024

3ERA Festival 2024

3ERA Festival 2024 to wyjątkowy punkt na mapie letnich eventów rapowych. To okazja do spojrzenia na środowisko trochę innym okiem, a przede wszystkim na dobrą zabawę.

Jak mówią sami twórcy, 3ERA Festival 2024 to wydarzenie, w którym niczego się nie ogranicza, a jedynie co roku poszerza horyzonty. W Gdańsku usłyszymy więc bardzo szeroki przekrój muzyczny: od starej szkoły poprzez rozmaite eksperymenty, jazzy shit, aż do nowej szkoły.

Autorzy podkreślają jednak, że wszystkie te nazwy to jedynie szufladki, a ich festiwal ma reprezentować po prostu dobrą muzykę. Jak co roku tej unikalnej mieszanki muzycznej będzie można posłuchać na jedynej w swoim rodzaju Ulicy Elektryków. Co więcej, tym razem pieczę nad całym projektem pod względem artystycznym dzierży Szczyl, jeden z najświeższych i najciekawszych raperów z Trójmiasta.

Tegoroczny 3ERA Festival odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia. W line-upie festiwalu znajdują się m.in. brytyjski raper Lord Apex, Conway the Machine, Bambi, Hemp Gru, Guzior czy Belmondawg. Warto zaznaczyć jeszcze dwie rzeczy. Pierwsza: raperów i grup rapowych będzie zdecydowanie więcej. Druga: w składzie nie znalazły się tylko projekty związane z rymami i bitami. Cały zestaw artystów poznacie na końcu tekstu!

Łapcie bilety na 3ERA Festival 2024 tutaj!

Nie ma bardziej trójmiejskiego rapera niż Szczyl

Szczyl w swoich początkach publikował utwory na SoundCloudzie pod pseudonimem ForMyLovelyPuppy i współpracował z zespołem Darłówkowe Bejbis. Jego debiut w 2020 z piosenką Druga dekada zaowocował zainteresowaniem ze strony SBM Label. Wówczas raper został zaproszony do projektu SBM Starter. W tym czasie Szczyl zaprezentował utwory Banda, duet z Fukajem Kaptur/Wczoraj oraz Toast Toast z Agatą Mierzwą. Jednak ostatecznie zrezygnował z dołączenia do wytwórni po wygranej startera ex aequo z Fukajem.

Sprawdź też
Mastodon

Następnie w 2021 podpisał kontrakt z Sony Music Entertainment Poland. W maju wydał singiel Anastazja z Tymkiem, będący częścią albumu Polska Floryda. Inne single z tego albumu, które odbiły się szerokim echem, to Hiphopkryta, Byłaś ze mną wczoraj i Wielkie miasta. W 2022 raper wypuścił utwór Powiększenie z DJ-em Blikiem i EP 8171 z Magierą, promowane singlami Chainz, Jaraj i To do wszystkich tych, którzy czuli się źle dziś. W 2023 zdobył Nagrodę Fryderyk w kategorii Album Roku Hip-Hop za tę EP-kę.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone