Czytasz
Organizujemy wideokonferencję online “Odmrażanie kultury w praktyce: muzea i galerie” – oglądajcie już w tę środę!

Organizujemy wideokonferencję online “Odmrażanie kultury w praktyce: muzea i galerie” – oglądajcie już w tę środę!

Going. MORE kultura muzea i galerie debata online stream Centrum Nauki Kopernik Wysokie Obcasy

Od 4 maja – po blisko dwóch miesiącach ścisłego lockdownu – umożliwione zostało ponowne otwarcie muzeów i galerii sztuki. Reaktywacja rzeczonych instytucji musi odbywać się przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych oraz spełniać określone wytyczne.

Podczas naszej wideorozmowy w ramach Going.talks postaramy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania: Co to oznacza w praktyce? Jak w “nowej rzeczywistości” możemy brać udział w kulturze bez ryzyka i w odpowiedzialny sposób? Już w najbliższą środę, 13 maja, o godzinie 12:00 połączymy się z przedstawicielami kilku ważnych muzeów i galerii sztuki w kraju, aby porozmawiać o powrocie tych instytucji do “normalności”. Gdzie oglądać rozmowę? Na naszym Facebookowym fanpage’u.

O czasie, trybie i dokładniejszych procedurach decydować mają dyrektorzy placówek, w porozumieniu z lokalnymi inspektorami sanitarnymi. Proces ten musi spełniać specjalne wytyczne, obejmujące: ograniczenie liczby zwiedzających, przygotowanie nowych regulaminów, zmianę tras zwiedzania, a także zakaz organizacji wydarzeń dla większych grup. Obiekty muszą również – rzecz jasna – zostać zdezynfekowane. 

Chcemy edukować naszych odbiorców i pokazywać, jak prawidłowo zaplanować wycieczkę do muzeum czy galerii. W jaki sposób się do niej przygotować, jakich zasad przestrzegać, czego nie robić, co mieć ze sobą etc. Nasza środowa wideokonferencja będzie miała na celu przybliżenie tego, jak w niedalekiej przyszłości będą funkcjonować konkretne placówki związane ze sztuką i kulturą.

W pierwszej wideokonferencji z cyklu Going.talks o tytule “Odmrażanie kultury w praktyce: muzea i galerie sztuk” naszymi gośćmi będą przedstawiciele takich instytucji, jak:

  • Hydropolis
  • Centrum Nauki Kopernik
  • EC1 Łódź – Miasto Kultury
  • Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre
  • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
  • Muzeum Śląskie
  • Spotkania Kultur

Wideorozmowę poprowadzi nasz redaktor naczelny Lech Podhalicz, który postara się ustalić: kiedy realnie można będzie odwiedzić wystawy, jakie zasady będą obowiązywać odwiedzających, a także jakie środki bezpieczeństwa należy przedsięwziąć, by nasze wyjście było w pełni pozbawionym ryzyka spotkaniem ze sztuką.

Rozmowa odbędzie się 13 maja o godzinie 12:00 i będzie transmitowana na żywo na facebookowej stronie Going. (www.facebook.com/going.app). Bądźcie z nami!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

Sprawdź też

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone