Czytasz
Zapytaliśmy olsztynianina, co poleca w swoim mieście. Odpowiedzi zaskakują!

Zapytaliśmy olsztynianina, co poleca w swoim mieście. Odpowiedzi zaskakują!

Atrakcje, których nie znajdziecie w przewodniku. Miejscówki, gdzie spotkacie lokalsów. Mordeczka z Olsztyna opowiedziała nam, co warto zrobić w sercu Warmii i Mazur.

W maju w Olsztynie odbędzie się już 62 edycja juwenaliów. Kortowiada 2023 jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń tego typu. Domyślamy się więc, że na Plaży Kortowskiej zamelduje się społeczność studencka z całego kraju. Nim zanurzycie się w świat muzycznych brzmień i licznych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów, sprawdźcie, czego jeszcze możecie przy okazji doświadczyć.

Kortowiada 2023 odbywa się od 25 do 27 maja. Bilety złapiesz w Going.

Česká Republika

Mamy tu fanów czeskiej kuchni? To z pewnością ucieszy Was krótka, acz konkretna rekomendacja:

„zajebiste piwo i żarcie”

Cóż, wystarczy nawet szybki przegląd treści, które postuje Česká Republika, by uwierzyć temu na słowo. No bo tak: piwna wieża (!), rozmaite lokalne nalewki, kofola (czeska odpowiedź na kolę), do tego przejazd przez klasyki w postaci smażonego sera czy kluseczek. Wszystko wygląda szalenie apetycznie i kusząco.

Kac Rondo

Jeśli za mocno zabalujecie – mamy tu na myśli zarówno festiwal Kortowiada jak i ucztę w Republice – przesuwacie się na planszy na pozycję Kac Rondo. Macie na to wysokie szanse także geograficznie, jest to bowiem skwer w dogodnej lokalizacji pomiędzy akademikami i plażą. Jak donosi Gazeta Olsztyńska, początkowo nieoficjalna nazwa zawędrowała na mapy dzięki inicjatywie korzystających z przestrzeni studentów. Podobno latem trudno tam o wolne miejsce!

Kawiarnia House Cafe

Jak informuje nasz nieustraszony przewodnik po Olsztynie, jest to:

„mało festiwalowe, ale naprawdę spoko miejsce”,

zatem jeśli pojawi się w Was ochota na filiżankę pysznej kawy (być może, choć nie obiecujemy, z pierniczkiem w kształcie lokalnego zabytku!) lub kawałek ciasta – kierujcie swoje kroki właśnie tutaj.

Sprawdź też
The Carpenter's Son

Sprawdź też: juwenalia to już festiwale muzyczne! Porozmawialiśmy o tym z ekspertem

Co zwiedzać w Olsztynie. Jezioro Długie

Jeśli bywacie na festiwalach muzycznych, wiecie z pewnością, że często jest to czas, w którym licznik przebytych pieszo kilometrów potrafi pokazywać zawrotne wartości. Jezioro Długie polecamy zatem w dwóch wariantach. W ramach rozgrzewki przed muzyczną ucztą lub po niej – tym razem, by w relaksujących okolicznościach przyrody poprzeżywać nieco dłużej wszystkie kortowiadowe emocje. O ile nie planujecie uzupełniać doświadczenia procenatami, możecie także skorzystać z jednej z najurokliwszych lokalnych ścieżek rowerowych.

Arboretum w Kudypach

Co zwiedzać w Olsztynie
Co zwiedzać w Olsztynie. Arboretum w Kudypach, fot. materiały promocyjne

Jak zapowiada tę atrakcję nasz lokalny przewodnik,

„kawałek drogi od Olsztyna, ale można tam w miarę łatwo dojechać”.

Arboretum pozwala na dalszą eksplorację piękna warmińsko-mazurskiej przygody. Widzimy to tak. Poznajecie na Kortowiadzie kogoś wyjątkowego. Marzy Wam się randka czy spotkanie typu było super razem na koncertach, ale teraz dla odmiany chodźmy gdzieś pogadać. To miejsce brzmi jak idealny pomysł na tę okazję. Po powrocie wpadnijcie na jeszcze jeden kawałek smażonego czeskiego sera.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone