Czytasz
Koreańska nowa fala dotarła nad Wisłę. ONEUS da koncert w Polsce

Koreańska nowa fala dotarła nad Wisłę. ONEUS da koncert w Polsce

Oneus

Zespół ONEUS wydał nową płytę i niebawem wyruszą w świat, żeby ją promować. 4 listopada 2023 – zapiszcie sobie tę datę, bo właśnie wtedy Koreańczycy odwiedzą Warszawę.

Cześć! Jesteśmy ONEUS!

ONEUS w języku koreańskim oznacza jedną ziemię. ONEUS to też pięciu młodych, utalentowanych chłopaków i jedna misja – podbicie świata k-popu. Nazwa ich zespołu nie wzięła się znikąd, bo ma symbolizować więź zarówno z fanami, jak i z resztą ludzi po to, aby razem stworzyć zjednoczony świat. Z taką misją Seoho, Leedo, Keonhee, Hwanwoong i Xion szturmem wkraczają na światowy rynek muzyczny, a ich kroki obserwują miliony słuchaczy.

Niektórzy członkowie ONEUS poznali się już w 2018 roku, kiedy wzięli udział w programach survivalowych organizowanych przez agencję RW Entertainment. Jako jeden zespół zadebiutowali jednak rok później i od tamtej pory zdążyli wydać aż 10 EP-ek. W 2021 roku premierę miał natomiast ich pierwszy i póki co jedyny krążek długogrający, będący fuzją znanego większości k-popu i tradycyjnej muzyki koreańskiej.

Chociaż są zillenialsami, to historia jest im bliska – w kawałkach wykorzystują klasyczne koreańskie instrumenty, na występach zdarzyło im się wykonać tradycyjne tańce maskowe, a teksty ich niektórych piosenek są napisane w formie sijo, będącą starodawną formą poetycką.

2022 rok nie był dla nich łatwy. Najpierw kłopoty zdrowotne i spowodowana nimi przerwa w działaniu, a później odejście jednego z członków mogły dawać wrażenie, że kolejne miesiące będą spisane na straty. Nic bardziej mylnego – ONEUS wrócili silniejsi, co postanowili udowodnić, ogłaszając nowy minialbum. La Dolce Vita to cztery kawałki: Intro: Beggin’ You, Baila Conmigo, Simulation, Epilogue (미리보기) i Baila Conmigo (Spanish ver.), ale też światowa trasa koncertowa, na której znalazła się również Polska.

Sprawdź też
Coachella 2024

Bilety na koncert ONEUS znajdziecie tutaj

Zaproszenie na trasę

Trasa La Dolce Vita zawita do największych europejskich miast już w listopadzie tego roku! ONEUS mają w planach odwiedzić Tilburg, Madryt, Berlin, Paryż, Kopenhagę i przede wszystkim Warszawę. Koncert w stolicy będzie drugim przystankiem na trasie i odbędzie się 4 listopada w Progresji. Koniecznie znajdźcie czas, bo to jedna z niewielu okazji, żeby zobaczyć na żywo jedną z najlepiej obiecujących się formacji czwartej generacji k-popu.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone