Czytasz
Którzy muzycy są najbardziej wpływowi w 2023 roku? Sprawdzili to Amerykanie

Którzy muzycy są najbardziej wpływowi w 2023 roku? Sprawdzili to Amerykanie

Taylor Swift Najbardziej wpływowi muzycy

Co roku amerykański magazyn The Hollywood Reporter przedstawia plebiscyt, w którym znajdują się najbardziej wpływowi muzycy.

Najbardziej wpływowi muzycy, czyli dwie królowe

Zestawienie ma na celu wytypowanie artystów, którzy poprzez całokształt swojej działalności mieli największy wpływ na ówczesną popkulturę. Nie chodzi jedynie o ich dyskografię, ale również o przebieg tras koncertowych, zdobyte statuetki, wyniki sprzedaży oraz wpływ na społeczeństwo. Jak widać, nie wystarczy jedynie nagrywać dobrych piosenek, żeby zostać zauważonym przez dziennikarzy The Hollywood Reporter. Tu chodzi o osoby, które sieją naprawdę spore zamieszanie.

Po przeczytaniu wytycznych, którymi kieruje się amerykańskie czasopismo, można bez zastanowienia wymienić dwie kobiety, które z pewnością znalazły swoje miejsce na tej liście. Mowa oczywiście o dwóch królowych 2023 roku, czyli o Taylor Swift i Beyonce, których trwające trasy koncertowe już przeszły do historii muzyki popularnej. Za tymi wokalistkami idą tłumy słuchaczy z całego świata, a zainteresowanie nimi jest tak ogromne, że na rynku pojawiają się oferty pracy polegające na tworzeniu artykułów dotyczących wyłącznie Bey lub Tay. Co więcej, pani Carter stała się w tym roku artystką najczęściej nagradzaną przez Grammy, wokalistka posiada na swoim koncie aż 32 prestiżowe statuetki.

Chcecie żyć z pisania tylko o Beyonce lub Taylor Swift? Są takie oferty pracy!

Tegoroczna muzyka to nie tylko Bey i Tay

Plebiscyt mieszczący 25 nazwisk nie mógł zakończyć się na dwóch artystkach. Redaktorzy magazynu postanowili wyróżnić innych, równie znaczących zawodników, którzy definiują rok 2023. Wśród nich znajdują się, między innymi SZA, Drake, Miley Cyrus czy Olivia Rodrigo. Czytając te nazwiska, nie powinniśmy mieć wątpliwości dotyczących pojawienia się ich w platynowym rankingu.

SZA rozkręciła się na dobre wraz z wydaniem albumu SOS, który okazał się hitem. Drake to artysta, który praktycznie nigdy nie schodzi z podium, natomiast Miley czy Rodrigo powróciły z nową dobrą muzyką.

Sprawdź też
Lana del rey james bond

Zestawienie Platinum Players kryje jeszcze kilkunastu muzyków zasługujących na naszą uwagę. Wśród nich znajdują się Nicki Minaj, Ice Spice, zespół boygenius, Lana Del Rey czy Billie Eilish. Szeregi plebiscytu dodatkowo zasilili artyści tacy jak Zach Bryan, Burna Boy, Luke Combs, Karol G, Jelly Roll, Coco Jones, JungKook, Noah Kahan, Lil Uzi Vert, Metro Boomin, Kim Petras, Peso Pluma, Tems i Lainey Wilson.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone