Czytasz
Mistrzowie alternatywnego rocka powracają – Osees na dwóch koncertach w Polsce

Mistrzowie alternatywnego rocka powracają – Osees na dwóch koncertach w Polsce

Osees, mat. promocyjne

Reprezentanci alternatywnego rocka prosto z San Francisco – Osees – wystąpią aż na dwóch koncertach w Polsce. W lipcu zobaczymy ich w warszawskiej Pradze Centrum i Poznańskiej Tamie.

Orinoka Crash Suite, OCS, Orange County Sound, The Ohsees, The Oh Sees – za nazwą formacji z San Francisco trudno nadążyć. Z płyty na płytę zespół ją zmienia, co nie powinno dziwić jego wieloletnich fanów. W 2020 przyzwyczajamy się do nazwy Osees, bo pod takim szyldem na jesieni wyszedł ich nowy album Protean Threat. Wydana w Castle Field Records nowa płyta to esencja garage rocka. Znajdziemy na niej również inspiracje alternatywnym punkiem i niezniszczalną, kalifornijską psychodelią. Premierę live nowy materiał miał na kanale Youtube. Tytuł wydawnictwa, czyli w wolnym tłumaczeniu “groźba zmienności” (ang. protean – “zmienny”, ang. threat – “groźba, zagrożenie”) idealnie pasuje do zespołu, który co chwila bawi się swoją tożsamością, nieprzerwanie od 1997 roku miksując różne gatunki muzyczne.

W dniu premiery Protean Threat frontman zespołu John Dwyer zapowiedział… jeszcze nowszy album. Metamorphosed, który poprzedzał singiel Electric War, to efekt muzycznych sesji nagranych w 2019 roku, podczas pracy nad albumem Face Stabber. Mimo że to jedynie 5 tracków, to dzięki trwającemu ponad 23 minuty I Got A Lot, materiał śmiało można nazwać pełnoprawnym, nowym wydawnictwem Osees. Materiał z 2019 roku, który znalazł się na Metamorphosed, to efekt swobodnych jamów a także pandemii. Jak mówi sam Dwyer, album zyskał kształt na samym początku pandemii koronawirusa, kiedy wszystko uległo zatrzymaniu.

Wszystko zaczęło spowalniać, więc to był idealny czas, żeby to wszystko pozbierać do kupy. Ludzie potrzebują teraz jakiejś muzyki i myślę, że środowisko artystyczne dobrze to wykorzystuje. Tyle dobrego wyszło ostatnio na światło dzienne – mówi Dwyer w wywiadzie z Henry’m Rollinsem.

Żeby tego było jeszcze mało, we wrześniu 2020 roku Onsees zapowiedziało… kolejny album. Jest nim remix album Panther Rotate, którego premiera zapowiadana jest na 11 grudnia. Na wydanej w Castle Field Records płycie znajdziecie zmodyfikowane utwory z Protean Threat.

Sprawdź też
Doda Smolasty

Okładka Panther Rotate, mat. promocyjne

Niedługo materiału z aż trzech nowych wydawnictw grupy będziecie mogli posłuchać na żywo. W wakacje przyszłego roku Onsees odwiedzi Poznań i Warszawę.

Bilety na oba koncerty znajdziecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone