Czytasz
Klasyka komiksu na ekranie. Będzie animowane „Osiedle Swoboda”!

Klasyka komiksu na ekranie. Będzie animowane „Osiedle Swoboda”!

Osiedle Swoboda

Osiedle Swoboda, kultowy komiks autorstwa równie kultowego Michała Śledzińskiego, zostanie zekranizowany przy współpracy z EGo FILM.

Osiedle Swoboda, czyli dzieciństwo wielu

Komiks opowiada o dorastaniu miejskiej młodzieży, która uwielbia energetyczną muzykę, imprezy i chwytanie chwil. W labiryncie osiedlowych uliczek pojawiają się niezapomniani bohaterowie tacy jak Wiraż, Dźwiedziu, Szopa czy Smutny. Wszyscy mierzą się z przemocą, nudą, męczącymi dresiarzami i kacem.

Śledziu ukazał to zwyczajne życie na zwyczajnym osiedlu z niezwykłym poczuciem humoru, patrząc na swoje postaci z sympatią i jednocześnie dystansem. Wplótł w to odrobinę surrealistycznych elementów, ale komiks ma zadziwiająco naturalny charakter. Twórca pokazał, że każde życie jest pełne kontrastów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Postaci mają swoje unikalne cechy i charakterystyczne zachowania, dzięki czemu stają się autentycznymi reprezentantami swojego pokolenia.

Bilety na najlepsze koncerty znajdziecie tutaj

W oczekiwaniu na premierę

Trwają prace produkcyjne nad animacją, za którą odpowiadają sam autor i wydawnictwo Kultura Gniewu. Nad projektem czuwa producentka Ewelina Gordziejuk. Wraz z postępem prac produkcji i ujawnieniem kolejnych materiałów wzrasta niecierpliwość wśród fanów komiksu. Osiedle Swoboda to nie tylko animacja, ale także wyjątkowa podróż w świat wspomnień i emocji związanych z dorastaniem. Będzie to produkcja, która poruszy nie tylko serca fanów komiksu, ale wszystkich, którzy szukają uniwersalnych przesłań.

Sprawdź też

Z niecierpliwością czekamy na oficjalną premierę. Wierzymy, że animacja przyniesie nam wiele radości i wzruszeń, a także pozwoli na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w magiczny świat komiksu. To będzie wydarzenie przez duże W!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone