Czytasz
Jak wygląda historia techno? Ten film zaspokoi waszą ciekawość!

Jak wygląda historia techno? Ten film zaspokoi waszą ciekawość!

historia techno

Zawsze zastanawiało was, dlaczego Berlin to stolica elektroniki? Regularnie chodzicie do klubów, ale historia techno to dla was zagadka? W takim razie czytajcie dalej!

Historia techno, czyli porcja wiedzy od prawdziwych legend

Alan Oldham aka DJ T-1000

Dokument przekrojowo opowiada o zjawisku, jakim stała się kultura techno. Sprawnie poprowadzona narracja pokazuje nie tylko korzenie berlińskiej sceny. W trakcie oglądania dowiemy się także, skąd elektronika przywędrowała do stolicy naszych sąsiadów. Wrażenie robi nie tylko realizacja pomysłu. Zaproszeni goście to prawdziwe legendy i żywe skarbnice wiedzy.

O zjednoczeniu Niemiec i początkach legendarnego Tresora opowiada jego twórca Dimitri Hegeman. Ellen Alien wspomina swoje początki na scenie i wrażenie, jakie zrobił na niej wymieniony wyżej klub. O Detroit i wpływie tego miasta na elektronikę opowiadają Juan Atkins i Alan Oldham aka DJ T-1000. Znajdziemy tam także archiwalne kadry z imprez oraz zapisane na taśmie wideo wywiady z Paulem Van Dykiem i Blakiem Baxterem. Historia techno jest opisana bardzo szeroko i żaden aspekt zdecydowanie nie został potraktowany po macoszemu.

Bilety na najlepsze wydarzenia elektroniczne znajdziecie tutaj

Dziedzictwo przede wszystkim

Wejście do legendarnego klubu Tresor

Wyobraźcie sobie, że polska telewizja narodowa wydaje w serwisie YouTube dokument dotyczący historii polskiej elektroniki. No właśnie. Tymczasem gałąź Deutsche Welle zajmująca się kulturą realizuje niespełna 20-minutowy materiał na ten temat. Niesamowicie mnie to cieszy!

Sprawdź też

Techno bez wątpienia uznawane jest w Berlinie za element kultury, który wrósł na stałe w tkankę miejską stolicy Niemiec. Co więcej, pandemia pokazała, że kluby mogą być uznane za instytucje kultury niemal równorzędne z filharmoniami czy teatrami. Doskonale pokazują to wypowiedzi założyciela owianego sławą klubu Tresor, Dimitriego Hagemana czy Stefana Goldmana. W tym samym fragmencie obejrzymy też kadry z występu Juana Atkinsa w Filharmonii Berlińskiej podczas festiwalu STROM. Zachęceni?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone