Czytasz
Tiktok z nowym pomysłem na promowanie artystów. Wystartowało Elevate

Tiktok z nowym pomysłem na promowanie artystów. Wystartowało Elevate

TikTok

Elevate to nowa platforma tiktokowa, która współpracuje bezpośrednio z początkującymi muzykami. Czy zagrozi innym streamingowym inicjatywom?

Coś nowego czy odgrzewany kotlet?

Wydaje się, że żadna nowoczesna platforma muzyczna nie może obejść się bez programu promocji młodych artystów. Spotify ma Radar. Apple Music posiada Up Next, Amazon Music oferuje Breakthrough, a YouTube Music zapewnia Artist on the Rise i Foundry. TikTok wprowadził nową inicjatywę o nazwie Elevate, mającą na celu wsparcie młodych i wyłonienie przyszłych gwiazd przemysłu.

W ramach tego programu TikTok planuje udzielić wybranym artystom pomocy zarówno wewnątrz aplikacji, jak i poza nią. Pozwoli to budować trwałe kariery – nie tylko na podstawie jednego viralowego przeboju. Wsparcie dla artystów uczestniczących w programie Elevate obejmuje wcześniejszy dostęp do nowych funkcji giganta, zwiększoną widoczność ich treści oraz wsparcie ze strony oficjalnych kanałów mediów społecznościowych. Dodatkowo firma zorganizuje ekskluzywne występy każdego artysty w rodzinnym mieście. Wybrani będą mogli także korzystać z kont społecznościowych @musicontiktok, aby dzielić się nową treścią i informować swoich fanów o nadchodzących premierach muzycznych.

Pierwszy sezon Elevate?

Program Elevate został uruchomiony 18 lipca i będzie trwać do października. Na inaugurację znaleźli się w nim CHINCHILLA, Sam Barber, Omar Courtz, Isabel La Rosa, Kaliii i Lu Kala.

Sprawdź też
overtourism ibiza

Wszyscy artyści są już aktywni na TikToku. Wszyscy mogą spodziewać się wzrostu liczby swoich obserwujących w trakcie trwania tej promocji. Nie wiadomo jeszcze, czy apka planuje również promować artystów z programu na swojej nowej aplikacji partnerskiej, czyli serwisie streamingowym TikTok Music. Możecie o niej przeczytać tutaj.

Rachel Dunham, dyrektor ds. partnerstw z artystami w regionie Ameryki Północnej, wyraziła swój entuzjazm związany z programem Elevate. Podkreśliła jego zgodność z głównymi wartościami TikToka. Podkreśliła oddanie w rozpoznawaniu i wspieraniu różnorodnych talentów, które odnoszą sukcesy na tej platformie.

Bilety na najlepsze koncerty popowe znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone