Czytasz
Ostry żegna się z Asfalt Records? Wiele na to wskazuje

Ostry żegna się z Asfalt Records? Wiele na to wskazuje

Ostry vs Mata

Ostry jest związany z Asfalt Records od początku kariery. Okazuje się, że po 20 latach przyszedł czas na zmiany.

Napięty kalendarz

Pamiętacie jubileuszowy koncert Ostrego w 2022 roku? 120 minut z życia było wydarzeniem nietuzinkowym – 20-lecie kariery świętuje się przecież tylko raz. Występy w Atlas Arenie jednak na tyle spodobały się raperowi, że postanowił wracać do tego wspomnienia co rok. Tak właśnie narodził się festiwal 120 Rap Fest, który – po pierwszej edycji w 2023 – wiosną ponownie wróci do Łodzi. Kto w tym roku stanie na scenie największej rapowej domówki? Do tej pory obecność potwierdzili Molesto, Eldo, Peja/Slums Attack, JWP/BC, Polska Wersja i Sarius, a w zanadrzu ciągle czeka pięć ogłoszeń.

Co jeszcze, poza intensywną promocją festiwalu, robi ostatnio Ostry? W grudniu 2023 roku wydał mixtape 042 Sequentia, będący następcą 042 Requiem. Ten drugi miał początkowo być tylko dodatkiem do trasy koncertowej, ale debiutując, wspiął się na pierwsze miejsce OLiS-u, co od razu wróżyło szybki sold-out. Dobre wieści są takie, że mixtape na chwilę powróci do sklepu, tym razem w postaci winylu. Jeśli chcielibyście go kupić, to radzimy się spieszyć, bo przedsprzedaż trwa tylko do 31 stycznia, a po tej dacie będzie już niemożliwa.

Czy Ostry powinien zjeść snickersa? Starcie O.S.T.R. vs Mata trwa

Ostry i Asfalt Records – koniec pewnej ery?

Podobnie jak cała dyskografia Ostrowskiego, mixtape 042 Requiem wyszedł pod szyldem Asfalt Records. Sytuacja ma się inaczej w przypadku 042 Sequentia, bo pojawił się przy nim dopisek Tabasko Nagrania. Czy to oznacza, że po 20 latach w Asfalcie O.S.T.R. idzie na swoje? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że może się tak wydarzyć. W najnowszym filmiku raper przyznał, że pracuje nad nową muzyką, którą ma zamiar wydać bez niczyjej pomocy.

Będzie to pierwszy kawałek, który wydam osobiście. Dużo zmian nastąpiło w moim życiu zawodowym. Mam nadzieję, że wam się spodoba. Niestety, nie znam żadnych szczegółów, kiedy to się ukaże, ponieważ jest nowy dystrybutor i wszystkie inne takie sprawy – mówi O.S.T.R.

Sprawdź też

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone