Czytasz
Przypał tam nie być. Paktofonika zabierze nas w kosmos

Przypał tam nie być. Paktofonika zabierze nas w kosmos

Tego powrotu się nie spodziewaliśmy. Legendarna Paktofonika po 20 latach zagra w katowickim Spodku. Wszystko w ramach Kosmicznego Koncertu.

Jeśli macie ochotę na podróż do początku lat 2000 nie możecie przegapić tego historycznego wydarzenia. Paktofonika to skład, który ukształtował nie tylko ówczesne myślenie o hip-hopie, ale odcisnął swoje piętno także na kolejnych pokoleniach twórców i twórczyń. Fokus i Rahim na tę jedną noc wrócą do materiału sprzed dwóch dekad. Kosmiczny Koncert już 10 grudnia.

Bilety już w sprzedaży

To nie koniec atrakcji, zaplanowanych na ten wieczór. Na scenie pojawi się też MOLESTA EWENEMENT. Włodi, Vienio, Wilku, Pelson i DJ B z pewnością udowodnią, że ich Skandal nie stracił nic ze swojej siły rażenia, a energia polskich osiedli sprzed lat przemawia również do współczesnych słuchaczy.

Nadal mało? To co powiedzie na występ króla rapowego freestyle’u – O.S.T.R.? Razem będziemy celebrować 20 rocznicę powstania jego albumu 30 minut z życia, przypomnimy sobie też kawałki z Masz to jak w banku. Szykuje się sentymentalna podróż pełna totalnych klasyków. Line-up zamykają ulubieńcy polskich podwórek lat 90. – WZGÓRZE YA-PA 3. Co ciekawe, to w Spodku zaczęła się wielka kariera kieleckiej ekipy. To tutaj w 1995 roku wygrali Odjazdy i ruszyli na podbój rodzimej sceny rapowej.

Sprawdź też
urodizny dopehouse

Kosmiczny Koncert nie po raz pierwszy serwuje nam rapową topkę na żywo

Historia Kosmicznych Koncertów zaczęła się w marcu 2021 roku. Wówczas na jednej scenie wystąpili najwięksi giganci współczesnego polskiego hip-hopu: Sokół, Pezet oraz PRO8L3M. Jak wówczas pisaliśmy: Nieczęsto zdarza się, żeby artyści tego formatu występowali wspólnie na jednej scenie. Bogata dyskografia każdego z nich sprawia, że na koncercie usłyszycie największe klasyki w historii polskiego rapu. To także niepowtarzalna mieszanka brzmień i osobowości, które mają za sobą lata koncertowania. Wówczas ten koktajl emocji, świetnych kawałków i bezbłędnego flow sprawdził się doskonale. Nie możemy się więc doczekać na kolejną odsłonę tego kosmicznego wydarzenia.

paktofonika
Kosmiczny Koncert
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone