Czytasz
Pamiętacie Fismolla? Właśnie powrócił z nowym singlem

Pamiętacie Fismolla? Właśnie powrócił z nowym singlem

Fismolla Fismoll nowy singiel album premiera alternatywa Going. MORE

Jeśli interesowaliście się tym, jak rozkwitała polska alternatywa na początku drugiej dekady XXI wieku, nie mogliście przegapić tego nazwiska. Nieco zapomniany Fismoll wraca z nowym utworem, czyżby zapowiadał trzeci album?

Fismoll zadebiutował w 2013 roku singlem Let’s Play Birds. Miesiąc po premierze tego utworu w wytwórni Nextpop ukazał się debiutancki album poznańskiego muzyka – (At Glade). Były to czasy, kiedy złote płyty znacznie częściej zdobywali artyści wykonujący inne gatunki niż rap. Właśnie takie osiągnięcie udało się Fismollowi, który zjeździł wtedy niemalże wszystkie najważniejsze polskie festiwale i zebrał całkiem spory, oddany fanbase. Warto dodać, że swego czasu Nextpop wylansował sporo gwiazd polskiej alternatywy z Kari, Bokką czy Baaschem na czele.

Wracając do Fismolla – dwa lata po debiucie światło dzienne ujrzała druga płyta poznaniaka – Box of Feathers. Z kolei w grudniu 2015 artysta wypuścił swoje ostatnie jak do tej pory wydawnictwo, a mianowicie EP-kę Abandoned Stories.

Co prawda, w 2017 roku Fismoll zaangażował się w projekt Albo Inaczej 2, za którym stała Alkopoligamia i w ramach którego nierapowi artyści prezentowali swoje wersje hip-hopowych klasyków. Arkadiusz Glensk, bo tak naprawdę nazywa się muzyk, wykonał kultowy utwór Fisza – Sznurowadła. Kolejna przerwa i utwór Nos, który w 2019 roku przeszedł bez wielkiego echa. Teraz Fismoll powrócił z singlem na co ci to i wygląda na to, że jest to zwiastun nowego rozdział w jego karierze. 

Sprawdź też
Birthe Piontek, Mackarel, 2018

Wokalista śpiewa w całości po polsku, nieco mniej tu folku, a więcej przyjemnego alt popu. Ciekawi jesteśmy toru, jaki obierze porównywany niegdyś do Bon Ivera i Sigur Ros artysta. Wypatrujemy kolejnych newsów z obozu Fismolla, a póki co słuchamy na co ci to.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone