Czytasz
Pół miliona złotych dla młodych twórczyń i twórców – rusza Papaya Young Creators

Pół miliona złotych dla młodych twórczyń i twórców – rusza Papaya Young Creators

Papaya Young Creators to wyjątkowy projekt, który ma na celu wspieranie kreatorów i kreatorek w ich pierwszych krokach w świecie profesjonalnej twórczości audiowizualnej.

Jeśli kochacie film, animację, muzykę, kulturę i sztukę, a także buzuje w Was potrzeba kreatywnej ekspresji – to konkurs dla Was. Macie czas do 28 lutego, by zgłosić swój pomysł w Papaya Young Creators. Do wyboru macie aż 5 kategorii: Branded Stories, Music Stories, TikTok Unique Stories, TikTok Branded Stories oraz Audio Stories. Macie pomysł na odważną reklamę, zaskakujący teledysk, kręcicie unikatowe TikToki, a może Waszym żywiołem są słuchowiska? Wybierzcie swoją przestrzeń w konkursie i zgłoście swój udział.

W poprzednich latach, konkurs i program rozwoju talentów nosił nazwę Papaya Young Directors. Zmiana miała na celu przeniesienie akcentu z postaci reżysera na osoby, które wspólnie pracują nad efektem finalnym. Jak podkreślają organizatorzy: to zwrócenie uwagi na potrzebę pracy zespołowej, inkluzywnego podejścia do tego, co każdy z twórców wnosi do projektu, ale też pokazanie, że kreatywność i tworzenie contentu wymaga nie tylko umiejętnej reżyserii — na film składa się talent wszystkich osób, które uczestniczą w procesie. 

Papaya Young Creators
Papaya Young Creators, zgłoszenia do 28 lutego, fot. mat. promocyjne

Po zamknięciu zgłoszeń prace oceni jury. W obradach wezmą udział specjaliści i specjalistki z branży filmowej i reklamowej oraz osobowości ze świata mediów, kultury i sztuki. Grupa jurorska przypisana do danej kategorii będzie działać wraz z przydzielonymi partnerami. To zarówno marki (Branded Stories), jak i twórcy muzyczni (Music Stories). Wybrani twórcy i twórczynie przejdą do kolejnych etapów, a część z nich będzie mieć możliwość realizacji swojego pomysłu razem ze wsparciem w postaci wiedzy i środków finansowych.

Sprawdź też
włochy pływające muzeum

Jurorzy wezmą pod uwagę kreatywność zgłoszeń i docenią niestandardowy czy eksperymentalny sposób opowiedzenia danej historii. Ważna jest również spójna wizja przedstawionego świata, obejmująca nie tylko reżyserię, ale też obraz, światło, dźwięk, lokację, aktorów czy muzykę. Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystej Gali Finałowej, którą zaplanowano na czerwiec 2022 roku. Niezmiernie cieszymy się, że dołączyliśmy do tej inicjatywy i jesteśmy jej partnerem.

Więcej informacji o konkursie

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone