Czytasz
Parada Wolności wraca do Łodzi. Szykujcie stylówki

Parada Wolności wraca do Łodzi. Szykujcie stylówki

Legendarna Parada Wolności wraca do Łodzi po 20 latach. Szykujemy się na taneczny techno przemarsz przez ulicę Piotrkowską.

Parada Wolności wykiełkowała w Polsce pod koniec lat 90. Inspirowana berlińską Love Parade, stanowiła przestrzeń ulicznej autoekspresji przy dźwiękach muzyki techno. W barwnym korowodzie na Piotrkowskiej bawiło się niekiedy 25 tysięcy osób. Pierwsza łódzka edycja odbyła się 25 lat temu. Ostatnia – 20 lat temu. W tym roku czeka nas wielki powrót wydarzenia.

Co ciekawe, nie tylko Łódź przeżywa w tym roku wielki powrót formatu ulicznej fiesty. Ostatnia edycja Parady Miłości w Berlinie odbyła się 12 lat temu… oraz w tym roku na początku lipca. Przerwa od 2010 roku nie osłabiła zapału imprezowiczów, którzy tłumnie stawili się na wydarzeniu pod hasłem Rave the Planet.

Parada Wolności. Zdjęcia archiwalne.
Parada Wolności. Zdjęcia archiwalne.

Jak podkreślają organizatorzy – Parada Wolności w Łodzi może stać się miejscem spotkania dwóch pokoleń słuchaczy muzyki elektronicznej. Z pewnością bywalcy, którzy mieli okazję bawić się na wydarzeniu przed dwiema dekadami, z chęcią spotkają się z osobami, dla których będzie to pierwsza edycja w życiu. W ten sposób techno stanie się dla nich językiem ponadpokoleniowego porozumienia.

Parada Wolności. Zdjęcia archiwalne.
Parada Wolności. Zdjęcia archiwalne.

Parada Wolności przejdzie przez Łódź 30 lipca. Przygotowanych będzie 11 platform, na których zagrają artyści, związani ze sceną techno. Scena główna to z pewnością Freedom Truck, z którego usłyszymy występy Boys Noize, Sick i Gigi. Do tego Sonic Trip Truck – Just Bass Lovers!, New Alcatraz Underground, Festiwal Soundedit, Zaznaj Łodzi Hell Stage, Positive Bassement Formation, Platforma Techno Azyl, Ravelution, Cyfroteka – Plazmotron Soundsystem, Na Językach Club & Lounge Bar oraz Music Sounds Better With Us. Pełna rozpiska artystów, których tam znajdziecie, na grafice poniżej.

Sprawdź też

To nie wszystko! Wielki finał wydarzenia to dwie imprezy klubowe, w których czekać będzie aż 5 scen muzycznych, pełnej muzyki elektronicznej. W Klubie Wytwórnia znajdziecie przestrzeń gwiazd i wielkoskalowe doznanie, podczas gdy klub Willa stanie się całonocną strefą chilloutu.

IG: @paradawolnosci_org

Bilety na afterparty po Paradzie Wolności

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone