Czytasz
Niby śnieg, a jednak ogień. Mamy pierwsze ogłoszenia SnowFest 2023

Niby śnieg, a jednak ogień. Mamy pierwsze ogłoszenia SnowFest 2023

Nadchodzi kolejny SnowFest! Jeden z najoryginalniej umiejscowionych festiwali w Polsce opublikował pierwsze ogłoszenia na rok 2023. 3 i 4 marca na terenie szczyrkowskiego Amfiteatru posłuchamy rapu i muzyki elektronicznej.

Jest przekaz, mordy

SnowFest ma to do siebie, że lubi zaskakiwać swoją różnorodnością. Festiwal stawia w przyszłym roku zarówno na oldschool, jak i newschool, nie chcąc przy tym uderzać w najbardziej mainstreamową sztampę.

Pierwszym hip-hopowym wyborem jest bowiem legendarny duet Fisz Emade Tworzywo. Jego nie trzeba nikomu przedstawiać. To właśnie m.in. członkowie tego rodzinnego duo formowali polski rap, gdy ten jeszcze był w niszy. W ich muzyce usłyszymy również sporo naleciałości z jazzu, funku czy downtempa. Idealne wpasowanie w śnieżny klimat zapewnione!

Pierwsze ogłoszenia SnowFest 2023

SnowFest będzie stał rapem także dzięki raperowi o ksywce asthma. Mowa o raperze z bardzo urozmaiconą przeszłością. Pierwszy utwór po polsku opublikował dopiero dwa lata temu, wcześniej nagrywał w języku angielskim. Mimo bycia młodym artystą (rocznik 2000) robi zaangażowaną społecznie i światopoglądowo sztukę. Jego twórczość odsłania masę pokoleniowych przywar i skupia się na aktualnych problemach świata. Jest poza trendami, wyrośnięty ponad wiek. Gdy treść ustępuje formie, jawi się jako wymierający gatunek. Warto więc go pielęgnować i doceniać!

Pierwsze ogłoszenia SnowFest 2023

Ogłoszenia SnowFest 2023 to także elektronika

SnowFest przygotował również gratkę dla miłośników syntezatorów. Pierwszy ogłoszony artysta spoza Polski (Dimension) wprowadzi nieco undergroundowego, eksperymentalnego sznytu. Naprawdę ciężko znaleźć dzisiaj równie unikatowego DJ-a, co on. Zdefiniował brzmienie drum’n’bass na nowo, tworząc przy okazji własny pomysł na robienie muzyki tanecznej.

Pierwsze ogłoszenia SnowFest 2023

Drugim syntezatorowym bossem będzie Bass Astral, który z kolei konkretnie namieszał na polskiej scenie elektronicznej. Sam przyznał, że inspiracjami dla niego byli chociażby Nicolas Jaar, Flume, Nils Frahm czy John Frusciante. Co więcej, bardzo wyraźnie czuć w jego muzyce ducha wspomnianych autorów. Aktualnie jego solowe występy są pełnymi autorskiej improwizacji live-actami, z pomocą których oczarował w już niejedną pełną salę nad Wisłą. Teraz powinno być podobnie.

Sprawdź też

Pierwsze ogłoszenia SnowFest 2023

To jeszcze nie koniec przysmaków dla złaknionych dobrego grania. Pojawi się również AN ON BAST. Polska producentka i performerka, która od 2006 roku wytrwale zaskakuje i urzeka polską i zagraniczną scenę DJ-ską. Jej kompozycje niesamowicie wkręcają się w banię i po prostu nie da się do nich nie tupać nóżką. No to potupmy razem. Bilety znajdziecie poniżej!

Pierwsze ogłoszenia SnowFest 2023

BILETY NA SNOWFEST 2023
ZŁAPIECIE POD TYM LINKIEM

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone